Tag: Real Madrid

Ronaldo kërcënon rivalët e tij

7:25 pm 23 Jul 2017

Ylli portugez i Real Madridit Kristiano Ronaldo, i cili ndodhet në një tur promovimi në Kinë për kompaninë  “ NIKE”,  në një intervistë për ESPN paralajmëron rivalet e tij se deshiron të jetë numri një ose thënë ndryshe më i miri i më të mirëve, ndërsa ka anashkaluar mediat, pasi për të nuk  janë të rë...

Danilo prezantohet si “qytetar”, më bindi Guardiola

5:15 pm 23 Jul 2017

Danilo është zyrtarisht futbollist i Mançester Sitit. Braziliani është prezantuar ditën e sotme si blerja më e re nga trajneri Pep Guardiola dhe she...

Zidan zgjedh Sebajosin përpara Hamesit

6:21 pm 22 Jul 2017

E ardhmja e Dani Sebajos ka qënë një nga telenovelat e kësaj merkato verore. 20-vjeçari i cili u zgjedh edhe lojtari më i ...

Letra e lamtumirës së Moratës drejtuar madrilenëve

4:30 pm 22 Jul 2017

Alvaro Morata, ditën e djeshme u prezantua si lojtari më i ri i Çelsit, duke u larguar kështu ndoshta njëherë e përgji...

Reali zgjedh pasuesin e Hamesit

4:14 pm 22 Jul 2017

Pas largimit të Hames Rodriguez drejt Bajernit, numri 10 tek Reali i Madridit ngeli bosh dhe nuk dihej se kush do të ishte pasuesi i ti...

Shifër rekord për Mbape, gati transferimi

12:17 pm 22 Jul 2017

Reali është gati të thyejë rekordin dhe të bëjë transferimin më të shtrenjtë në histori, pasi brenda dy javëve pritet të mbyllë marrëveshjen m...

Danilo bëhet “qytetar”, detajet e marrëveshjes

11:33 am 21 Jul 2017

Mançester Siti e ka gjetur zgjidhjen për krahun djathtë të mbrojtjes pas “tradhtisë” së Dani Alvesh, i cili firmosi te PSG-ja. Pep Guardiola ...

Zyrtare: Morata, lojtar i Çelsit

8:13 pm 19 Jul 2017

Alvaro Morata është lojtari më i ri i Çelsit i cili do të paguajë plot 85 milionë euro për spanjollin, fakt që bëhet i ditur ng...

Morata, më afër Çelsit

6:28 pm 19 Jul 2017

E ardhmja e Alvaro Moratës akoma nuk është vendosur pasi Reali i ka vendosur çmimin e fiksuar 90 milion euro dhe nuk pranon diskutime posh...

Habit Bejl, nuk di asgjë rreth largimit të Ronaldos

4:17 pm 17 Jul 2017

Një nga spekulimet më të mëdha që doli muajin e kaluar  ishte ai që Ronaldo dëshiron të largohet nga Spanja, pasi ishte i pakënaq...

Modriç ndjek planin e Ronaldos

11:36 pm 16 Jul 2017

Reali Madridi ka vetëm pesë lojtarë mbi moshën 30 vjeç dhe ata janë Ronaldo (32 vjeç), Ramos (30 vjeç), Navas ( 30 vjeç), Kasija( 30 vjeç) dhe Modriç (31 vjeç).  Në ...