Tag: PSG

Çmendet Junajtid, 440 mln euro për Nejmar

8:38 pm 14 Jan 2018

Në fillim të këtij sezoni, transferimi i Nejmarit nga Barcelona drejt Parisit e bëri ylli brazilian lojtarin më të shtrenjtë në botë. 25-vjeçari po shkëlqen në kampionatin francez, duke treguar se është një nga lojtarët më të mirë në botë. Mançester Junajtid ka befasuar të gjithë. Pas marrëveshjes me Aleksis Sançez...

PSG nxjerr Drakslerin në ankand për shifrën e 40 mln paundëve

8:02 pm 26 Dec 2017

Sulmuesi gjerman, Draksler, nuk po gjen hapësira në ekipin e mbushur me yje të PSG-së dhe si pasojë ka kërkuar largimin nga kryeqy...

Pastore: Janë të gjitha gënjeshtra, nuk largohem nga PSG

6:46 pm 25 Dec 2017

Mesfushori argjentinas, Havier Pastore, iu ka dhënë fund një herë e përgjithmonë zërave për një transferim të mundshëm të tij larg Par...

Liverpuli shumë pranë portierit Kevin Trap

6:40 pm 25 Dec 2017

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop, nuk është shumë i lumtur me paraqitjet e portierit aktual të tij, Sajmon Minjole, dhe pritet të investojë për të sj...

PSG kërkon trajner të ri, Poçetino kandidaturë

6:17 pm 24 Dec 2017

Trajneri aktual i PSG-së, Unai Emeri, nuk po arrin dot të menaxhojë lojtarët e tij. Shpeshherë, lojtarët e PSG-së kanë shfaqur probleme me njëri...

Dibala në stol, zbardhen arsyet

2:31 pm 19 Dec 2017

Te Juventusi ka një çështje Dibala dhe duket se tashmë është mësuar edhe pse trajneri Masimiljano Alegri po e lë në stol sulmuesin argjentin...

Juventusi në garë me PSG-në për talentin Kiesa

6:39 pm 16 Dec 2017

Gjigantët francez të PSG-së ndjekin prej kohësh talentin e Fiorentinës, Federiko Kiesa. Drejtuesit francez priten të bëjnë në ofertë zyrtare në janar p...

Vazhdon “telenovela” Pastore

8:18 pm 15 Dec 2017

Mesfushori i PSG-së, Havier Pastore, nuk po kalon një periudhë positive në Francë dhe nuk po gjen hapësira në ekipin e mbushur me yje të ...

Problemet me Donarumën, tre klube “big” vëzhgojnë

2:44 pm 14 Dec 2017

Donaruma nuk po gjen qetësi. Mino Raiola sa duket kërkon ta shkëpusë nga kuqezinjtë, teksa lajmet e fundit mbi pretendimin se porti...

Suarez: Nejmar tek Reali? Është e pamundur!

2:29 pm 10 Dec 2017

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ka folur për mediat spanjolle në lidhje me një transferim të mundshëm të Nejmarit tek Reali i Madri...

Real Madridi kërkon një mbojtës, 5 janë alternativat

10:44 am 08 Dec 2017

“Los Blancos” nuk po zhvillojnë një sezon të mirë në La Liga, ku renditen në vendin e katërt pas 14 javëve kampionat. Mbrojtja e Realit ka ...