Tag: Prishtina

Mazrekaj prapakthehu, e ardhmja në Superiore

8:41 am 03 Jan 2018

Mentor Mazrekaj e ka mbyllur me Prishtinën vetëm pas gjashtë muajsh dhe e ardhmja e tij pritet të jetë në një tjetër klub. Mesfushori la në verë skuadrën e Partizanit për tu rikthyer te bardhekaltrit. Superiorja është një mundësi për të ardhmen e mesfushorit me tipare sulmuese dhe favorizues ësh...

Zyrtare, Mirel Josa emërohet trajner

11:20 am 19 Sep 2017

Mirel Josa i kthehet trajnimit pas një pushimi disa-mujor, që pas largimit prej Tiranës në fund të sezonit të shkuar futbollistik. Për të ka p...

Prishtina zyrtarizon lojtarin e Përfaqësueses

2:06 pm 11 Aug 2017

Këtë verë merkatoja ka qenë e ndezur, teksa veç lëvizjeve brenda për brenda, ka pasur transferime edhe nga jashtë, duke u afruar l...

Xhenoa i kërkon miqësore, Prishtina shfryhet ndaj politikës

12:28 pm 26 Jul 2017

Në zyrat e klubit të Prishtinës ka mbërritur së fundmi një kërkesë për miqësore nga skuadra e Xhenoas, që garon në Se...

Prezantohet Mentor Mazrekaj

3:44 pm 25 Jul 2017

Mentor Mazrekaj është prezantuar sot si lojtari më i ri i Prishtinës, ndërkohë që nuk bëhet e ditur nëse mesfushori shkon si ...

Prishtina zyrtarizon mbrojtësin ganez

7:01 pm 19 Jul 2017

Prishtina është mjaft aktive në merkato, pasi po kërkon të zëvëndësojë lojtarët e larguar. Sot ajo ka zyrtarizuar afrimin  e ganezit A...

Bëhet lëmsh, Ibrahimi mohon rikthimin në Kosovë

1:21 pm 19 Jul 2017

Klubi i Prishtinës njoftoi rreth orës 12:30 të mbrëmjes se Labinot Ibrahimi dhe Mentor Mazrekaj do të jenë sërish pjesë e bardheka...

Ikin tetë, Prishtina afron një malazez    

3:10 pm 18 Jul 2017

Prishtina ka njoftuar së fundmi se nga skuadra janë larguar disa futbollistë, të cilët edhe i ka falënderuar për kontributin e dhënë m...

Katër emra për pankinën kryeqytetase

8:39 pm 16 Jul 2017

Ekipi i Prishtinës e ka trajnerin, por ndërkohë drejtuesit po kërkojnë një trajner të huaj për të marrë drejtimin e ekipit. ...

Nuk ka marrëveshja, ikën nga Prishtina

12:04 pm 15 Jul 2017

Liridon Leci nbuk do të jetë pjesë e Prishtinës sezonin e ardhshëm futbollistik, pasi nuk ka gjetur marrëveshjen me drejtuesit për të ri...

Çështja “Mazrekaj”, Partizani thyen heshtjen

8:23 am 15 Jul 2017

Mentor Mazrekaj është në qendër të vëmendjes në merkato, teksa në mediat kosovare po shkruhet shumë për arritjen e një marrëveshje me Pr...