Tag: Prishtina

Një autogol eleminon Prishtinën nga kupa

5:02 pm 15 Mar 2017

Skuadra e Prishtinës duket se këtë sezon nuk do të arrijë të marrë një trofe madhor në Kosovë. Pasi është shumë mbrapa Trepçës ’89 në kampionat, skuadra bardheblu tashmë eleminohet edhe nga Kupa e Kosovës. Një rezultat surprizë ky, teksa Prishtina është mposhtur me rezultatin minimal në transfertë me Besën me shifrat 1-0. Një autogol...

Prishtina fiton mes tensionit, triumfon edhe Gjilani

3:09 pm 11 Mar 2017

U luajtën sot ndeshjet e para të javës së 21-të të Vala Superliga e Kosovës, teksa Prishtina fitoi në transfertën me Trepçë...

Superliga e Kosovës, kryesueset fitojnë me goleada

4:27 pm 03 Mar 2017

Java e 19-të në Superligën e Kosovës ka nisur me spektakël. Dy skuadrat kryesuese, Trepça ’89 e Prishtina, kanë fituar me goleada d...

Kukësi i “uritur”, fiton Kupën Pavarësia

2:08 pm 28 Nov 2016

Kukësi ka fituar Kupën Pavarësia pasi ka mundur në finale Prishtinën me rezultatin e pastër 2-0. Autorët e golave ...

Plas “grushti” te Prishtina

5:09 pm 21 Nov 2016

Edhe pse Prishtina tashmë është liderja e Superligës në Kosovë, gjërat janë disi të acaruara në ekip. Në stërvitjen e skuadrës kryeqytetas...

Prishtina merr kreun, Gjilani e Drenica ndahen në paqe

3:50 pm 19 Nov 2016

Prishtina ka rimarrë kreun e klasifikimit, pasi ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 skuadrën e Besës. Bardhekaltrit kanë hapur takimin në mi...

Prishtina njek “modën” me Llapin

3:03 pm 03 Nov 2016

Prishtina nuk ka mundur dot të shfrytëzojë ndalesën e Trepçës ’89, teksa është ndalur edhe ajo sot në barazim. Bardhekaltrit ishin mysafirë të Llapit, n...

Prishtina nuk gabon, asnjë ndryshim në krye

10:39 pm 30 Oct 2016

Pas fitores së Feronikelit ndaj Hajvalisë të premten, të shtunën erdhi suksesi i Trepçës ’89 në derbin e madh kundër Trepçës në Mitrovicë,...

Superliga e Kosovës, ndalen të mëdhatë

5:08 pm 12 Oct 2016

Është mbyllur java e 8-të e Superligës së Kosovës, e cila solli rezultate interesante dhe surpriza. Dy skuadrat që udhëheqin renditjen, Prishtin...

Curri rrëmben kreun, “çmendet” Llapi

2:59 pm 29 Sep 2016

Një gol fantastik i Debatik Currit ka rikthyer në krye të Superligës së Kosovës Prishtinën. Skuadra kryeqytetase vuajti shumë kundër Feri...

Prishtina nuk njeh rivalë, fiton edhe Llapi

3:34 pm 24 Sep 2016

Prishtina mundi sot kampionët e Feronikelit në sfidën e javës, dhe këtë përballje e vendosi goli i shënuar që në minutën e 6-të nga Debatik Curri. Një ndes...