Tag: Premier Lige

Karlo Ançeloti në Londër?

9:18 pm 08 Dec 2017

Tekniku i mirënjohur italian është parë në kryeqytetin e Anglisë. Ish-trajneri i Bajernit aktualisht është pa ekip dhe me prezencën e tij në Angli ka bërë që ekipet e ishullit të interesohen për situatën e tij. Ançeloti u shkarkua nga drejtuesit e Bajernit, pasi nuk kishte relata të mira me lojtarët k...

Pogba-De Brujne, “luftë” deklaratash para derbit

11:07 am 05 Dec 2017

Shumë pak ditë na ndajnë nga derbi i Mançesterit në kampionatin anglez dhe presioni ka filluar të ndihet edhe tek lojtarët e të dyja eki...

Derbi anglez për yllin e Realit të Madridit

10:42 am 05 Dec 2017

Mesfushori 21-vjeçar i Realit të Madridit, Dani Sevajos është ankuar publikisht për mungesën e minutave në kryeqytetin spanjoll. Trajneri Zidan preferon kroatin...

Premier Liga zhduk sponsorin

10:46 am 05 Jun 2015

Për herë të parë prej më shumë se dy dekadash, Premier Liga angleze hedh një hap revolucionar, duke hequr dorë nga sponsori, që i vë emrin edhe kam...