Tag: Premier League

Danilo mund të largohet nga Siti vetëm pas gjysmë sezoni

8:07 pm 12 Dec 2017

Mbrojtësi i Mançester Sitit, Danilo, u transferua nga Real Madridi këtë fillim sezoni, por mund të largohet që në janar. Guardiola preferon anglezin Delf në të majtë të mbrojtjes dhe Danilo nuk është aktivizuar prej ndeshjesh. Kjo gjë ka acaruar marrëdhëniet mes mbrojtësit brazilian, Danilo dhe teknikut Guardiola.   &nbs...

Murinjo: Guardiola nuk di të sillet!

7:13 pm 12 Dec 2017

Derbi i Mançesterit mori një pamje të shëmtuar pas ndeshjes, pasi në dhomat e zhveshjes pati një përplasje mes dy ekipeve. Rreth 3...

Njukasëlli “piketon” Milot Rashicën

3:18 pm 12 Dec 2017

Rashica te Napoli, Rashica te Lacio, Ajaksi, PSV, Fejnordi, apo edhe te Çelsi. Kemi lexuar prej dy vitesh lajme pa fund për transferimin e ...

Pogba: Refuzova Realin për Mançester Junajtidin

3:12 pm 12 Dec 2017

Ylli i "Djajve të kuq", Pol Pogba, është transferimi më i shtrenjtë në historinë e Premier Ligës. Francezi la Juventusin dhe iu bashkua Mançeste...

Shou kërkon 5 mln paundë dëmshpërblim në rast largimi

8:16 pm 11 Dec 2017

Mbrojtësi i Mançester Junajtidit, Luk Shou, ka thënë publikisht se kërkon 5 milionë paundë dëmshpërblim në rast se drejtuesit e klubit e...

Derbi i Mançesterit pati edhe “viktima”

7:56 pm 11 Dec 2017

Pas ndeshjes mes Junajtidit dhe Sitit, në korridorin që ndan dy dhomat e zhveshjes pati trazira midis lojtarëve dhe trajnerëve të dyja ekipe...

Përveç Xhanit, Liverpuli mund të humbasë edhe sulmuesin Starrixh

7:45 pm 11 Dec 2017

Liverpuli po shënon gola pafund këtë sezon dhe katër lojtarët e repartit të avancuar po kalojnë një formë fantastike. Kutinjo, Mane, Sal...

Çelsi kërkon një mesfushor, synohet Barklej i Evertonit

7:14 pm 11 Dec 2017

Çelsi kërkon të forcojë ekipin në muajin janar dhe Antonio Konte kërkon me doemos një mesfushor. Blutë e Londrës janë gati të shpenzo...

Sulmuesi Batshuai nuk bën pjesë në planet e Kontes

8:31 pm 10 Dec 2017

Sulmuesi belg i Çelsit, Miçi Batshuai, pritet të largohet këtë merkato nga blutë e Londrës. 24-vjeçari nuk bën pjesë në planet ...

Venger kërkon Lemarin, 90 mln euro për Monakon

7:35 pm 10 Dec 2017

Trajneri i Arsenalit, Arsene Venger, kërkon të sjellë në Londër talentin e Monakos, Tomas Lemar. Mesfushori francez pëlqehet shumë nga tekniku i “Topç...

Zhiru kërkon të shpëtojë karrierën, bën gati valixhet

1:57 pm 10 Dec 2017

Sulmuesi i Arsenalit, Olivier Zhiru, kërkon të largohet nga “Topçinjtë” në mënyrë që të luajë rregullisht, pasi vetëm kështu do të sigurojë n...