Tag: Pogradeci

Mjaftojnë perlat e Shkodrës, triumf në derbi

12:57 pm 02 Sep 2017

Skënderbeu ka zhvilluar sot një ndeshje miqësore me skuadrën e Pogradecit dhe e ka fituar atë me rezultatin e pastër 2-0. Të dy golat e takimit janë shënuar në fundin e pjesës së parë, kur me dy goditje nga distanca ka realizuar mesfushori Donjet Shkodra. Në pjesën e dytë u bënë d...

Kukësi bën “tris”, Tomori “poker”

9:15 pm 26 Aug 2017

Kukësi ka zhvilluar sot një miqësore në Pogradec me vendasit dhe e ka fituar atë me rezultatin 1-3. Skuadra e drejtuar nga Mllad...

Pogradeci merr “ish”-in e Luftëtarit

3:30 pm 25 Aug 2017

Pogradeci ka rikthyer këtë verë sulmuesin Albi Çekiçi, i cili vjet u largua për te Kamza, por aty nuk është se gjeti sh...

Iku nga Kamza, firmos në Pogradec

12:43 pm 19 Aug 2017

Pogradeci po vijon përgatitjet për të qenë gati për sezonin e ardhshëm futbollistik, ndërkohë që liqenorët po bëjnë edhe di...

Drita mund thellë ekipin shqiptar

8:16 pm 10 Aug 2017

Drita ka mundur ekipin shqiptar, Pogradecin me rezultatin e pastër 3-0. Të tre golat kosovarët i kanë shënuar në pjesën e dyte. Serinë e go...

Luftëtari, “toka e mundësive” për talentet

10:38 am 11 Jul 2017

Sezoni i shkuar ka bërë që ekipi i Luftëtarit të kthehet në një destinacion shumë të dëshiruar për shumë futbollistë, pasi panë të ...

Dy objektiva për Luftëtarin në merkato

11:37 am 04 Jun 2017

Luftëtari kërkon të afrojë në ekip lojtarë të rinj, të cilët duan të afirmohen dhe më pas, pse jo të provojnë edhe një aven...

Një finale në të Parën, caktohen gjyqtarët

10:06 am 13 May 2017

Kategoria e parë zbret sot në fushë, teksa do të luhen disa ndeshje, më e rëndësishmja luhet në Fushë-Krujë mes Ilirisë dhe Tërbuni...

Pogradeci befason Lushnjen për katër minuta

3:55 pm 30 Apr 2017

Pogradeci nuk hap rrugë dhe i heq dy pikë nga duart skuadrës së Lushjnes, e cila kaloi në avantazh të dyfishtë, por nuk e ruajt...

Arbitra nga Elbasani për supersfidën e së Parës

9:50 am 30 Apr 2017

Lushnja kryeson grupin B në Kategorinë e Parë, pasi ka dy pikë më shumë se Bylisi ndjekës, por sot lushnjarët kanë një ndeshje sh...

Bylisi shpartallon Pogradecin, Lushnja një hap larg

3:54 pm 13 Mar 2017

Pritej me interes të madh ndeshja mes Pogradecit e Bylisit, skuadrat që mbajnë vendet 3 dhe 2 në grupin B play-off. Megjithatë, ka rezultuar thuajse një miqëso...