Tag: Pogradeci

Pogradeci ndal Bylisin, “lumë” golash

3:56 pm 27 Oct 2017

Për Tiranën rruga e Superiores po shtrohet, pasi rivali kryesor, Bylisi, është ndalur sot në shtëpi në sfidën me Pogradecin në “Adush Muçaj”. Miqtë ia kanë dalë të befasojnë të parët me anë të sulmuesi Albi Çekiçi, që mposhti Xhorxheviç në minutën e 23-të, ndërkohë që reagimi ishte i menjëhershëm ...

Gjobiten Partizani e Skënderbeu, Pogradeci pa tifozë

9:47 pm 26 Sep 2017

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka vendosur mbi parregullsitë e shfaqura javën e shkuar në Superiore dhe në Kategorinë e Parë. ...

Mjaftojnë perlat e Shkodrës, triumf në derbi

12:57 pm 02 Sep 2017

Skënderbeu ka zhvilluar sot një ndeshje miqësore me skuadrën e Pogradecit dhe e ka fituar atë me rezultatin e pastër 2-0. ...

Kukësi bën “tris”, Tomori “poker”

9:15 pm 26 Aug 2017

Kukësi ka zhvilluar sot një miqësore në Pogradec me vendasit dhe e ka fituar atë me rezultatin 1-3. Skuadra e drejtuar nga Mllad...

Pogradeci merr “ish”-in e Luftëtarit

3:30 pm 25 Aug 2017

Pogradeci ka rikthyer këtë verë sulmuesin Albi Çekiçi, i cili vjet u largua për te Kamza, por aty nuk është se gjeti sh...

Iku nga Kamza, firmos në Pogradec

12:43 pm 19 Aug 2017

Pogradeci po vijon përgatitjet për të qenë gati për sezonin e ardhshëm futbollistik, ndërkohë që liqenorët po bëjnë edhe di...

Drita mund thellë ekipin shqiptar

8:16 pm 10 Aug 2017

Drita ka mundur ekipin shqiptar, Pogradecin me rezultatin e pastër 3-0. Të tre golat kosovarët i kanë shënuar në pjesën e dyte. Serinë e go...

Luftëtari, “toka e mundësive” për talentet

10:38 am 11 Jul 2017

Sezoni i shkuar ka bërë që ekipi i Luftëtarit të kthehet në një destinacion shumë të dëshiruar për shumë futbollistë, pasi panë të ...

Dy objektiva për Luftëtarin në merkato

11:37 am 04 Jun 2017

Luftëtari kërkon të afrojë në ekip lojtarë të rinj, të cilët duan të afirmohen dhe më pas, pse jo të provojnë edhe një aven...

Një finale në të Parën, caktohen gjyqtarët

10:06 am 13 May 2017

Kategoria e parë zbret sot në fushë, teksa do të luhen disa ndeshje, më e rëndësishmja luhet në Fushë-Krujë mes Ilirisë dhe Tërbuni...

Pogradeci befason Lushnjen për katër minuta

3:55 pm 30 Apr 2017

Pogradeci nuk hap rrugë dhe i heq dy pikë nga duart skuadrës së Lushjnes, e cila kaloi në avantazh të dyfishtë, por nuk e ruajt...