Tag: Pogba

Murinjo: Uroj që rekordi i Pogbasë të thyhet këtë verë

1:10 pm 19 May 2017

Verën e shkuar e gjithë bota u mor me transferimin e Pol Pogbasë nga Juventusi te Mançester Junajtid, sepse u kalua shifra e 100 milionë eurove për një futbollist, rekord i gjithë kohërave. Megjithatë, mesfushori francez nuk ka shkëlqyer në Mançester dhe trajneri Zhoze Murinjo e ka të qartë arsyen: çmimi i...

Skaneri i Kasanos: Nga më të mbivlerësuar, tek më të mirët

11:56 am 27 Apr 2017

Antonio Kasano ka dhënë një intervistë të gjatë në “Gazetta dello Sport”, teksa ka dhënë mendimin e tij mbi lojtarët më të mbivlerësuar...

Pogba tërbon tifozët, ndërsa Murinjo kushedi ç’ndeshje ka parë të regjistruar

4:33 pm 14 Mar 2017

Pol Pogba është ende në kërkim, pasi N’Golo Kante e mori dhe e futi në xhep për 90 minuta dhe tani nuk dihet ku...

Murinjo befason të gjithë me një deklaratë për Pogbanë

1:14 pm 26 Oct 2016

Zhoze Murinjo është një mjeshtër jo vetëm si trajner, por edhe në aspektin medikatik, sepse shpesh lëshon deklarata të forta, që krijojnë ...

Juventusi i pagoi Raiolas 27 milionë

4:23 pm 25 Oct 2016

Transferimi i shekullit, Pol Pogba nga Juventusi te Mançester Junajtid për 105 milionë euro, ishte lajmi i madh i verës së fundit, por a...

Murinjo “kërcënon” Pogbanë dhe Ibrahimoviçin

8:37 pm 19 Oct 2016

Hoze Murinjo është vënë në qendër të akuzave pasi skuadra e Mançester Junajtid nuk po arrin rezultatet e kërkuara. Pikët në rendi...

Junajtid gjen fitoren, lojën dhe Pogbanë

1:28 pm 24 Sep 2016

Më në fund, Mançester Junajtid luan një ndeshje perfekte, ku në 90 minuta, ose më saktë në vetëm 45 minuta, gjeti golat, lojën e bukur dhe më ...

Murinjo po humbet buzëqeshjen, Pogba “wanted”

10:55 am 16 Sep 2016

Fillimi i mirë i sezonit, me disa fitore ku protagonist absolut ishte Zllatan Ibrahimoviç, krijuan eufori te Mançester Junajtid dhe të gjithë nisën të lavd...

Ibra, Ibra, dhe… natën e mirë

9:04 pm 19 Aug 2016

Më mirë se kaq, as vetë Zhoze Murinjo nuk mund ta planifikonte: Mançester Junjtid ka fituar sot 2-0 ndaj Sauthemptonit dhe vazhdon me ritë...

Pirlo: Juve qeshte me Junajtid

11:24 am 14 Aug 2016

Transferimi i Pol Pogbasë te Mançester Junajtid, për një shifër rekord në historinë e futbollit, mbetet temë dite brenda e jashtë Angl...

“Pogbanë e bleva unë”

2:26 pm 13 Aug 2016

Si gjithmonë, Zllatan Ibrahimoviç është simbol i përulësisë dhe modestisë. Sot sulmuesi suedez i Mançester Junajtid ka postuar një foto me Pol Pog...