Tag: Pisa

Piza në telashe, vjen penalizimi i radhës

3:36 pm 20 Mar 2017

Nuk ka paqe për Pizën, edhe pse prej pak muajsh ka ndërruar pronar dhe më në fund ka lënë pas krizën e thellë brenda klubit, me lojtarët që nuk paguheshin prej muajsh. Megjithatë, në Itali ka rregulla, që duhen respektuar, ndaj vonesat në shlyerje detyrimesh financiare ndëshkohen ashpër, jo si në...

Piza sfidon kryesuesit pa Edgar Canin

9:00 pm 13 Feb 2017

Edgar Cani do të jetë mungesa e madhe e Pizës në ndeshjen e radhës. Skuadra e Xhenaro Gatuzos do të përballet kryesue...

Gjimshiti zbret Veronën nga kreu, Cani vijon “stafetën” me Manajn

5:10 pm 11 Feb 2017

Është luajtur java e 25-të në Serinë B italiane, aty ku shumë lojtarë shqiptarë kanë qenë titullarë ditën e sotme. Kjo fundjavë ka qenë perfekte...

Zyrtarizohet Rei Manaj

3:54 pm 18 Jan 2017

Tashmë është zyrtare! Rei Manaj është lojtari më i ri i Pizës. Sulmuesi shqiptar ka kompletuar transferimin e tij te skudra zikaltër ditën e ...

Gati zyrtarizimi i Manajt, nesër vizitat mjekësore

10:47 pm 16 Jan 2017

Rey Manaj është gati për të filluar aventurën e tij të re pas asaj te Peskara. Tashmë është thuajse e kryer transferimi i tij te ...

Merr fund makthi, Piza me pronar të ri

11:25 am 23 Dec 2016

Pas një beteje të gjatë, me një qytet dhe një klub në ankth, pasi rrezikohej falimentimi, më në fund ka ardhur edhe njoftimi zyrtar, aq shumë...

Rikthehet Ajeti, fiton “derbin” me Canin dhe Ujkanin

11:31 pm 29 Nov 2016

Arlind Ajeti është rikthyer më në fund në fushë. Mbrojtësi shqiptar ka qenë titullar mbrëmjen e sotme në kualifikimin që Torino arriti ndaj Pizës ...

Ujkani: Situatë jo e lehtë, por duhet të jemi bashkë

8:42 pm 18 Oct 2016

Skuadra e Pizës ku aktivizohen Samir Ujkani dhe Edgar Cani nuk po kalon një moment të mirë në kampionat. Ekipi i dy shqiptarëve ka ...

Ujkani dhe Cani nuk njohin humbje

10:32 pm 03 Oct 2016

Piza e Samir Ujkanit dhe Edgar Canit vazhdon ecurinë e rezultateve pozitive në kampionat. Edhe pse skuadra e tyre ka patur probleme financiare, kjo gj...

Ujkani e Cani, pikë me vlerë

8:59 pm 12 Sep 2016

Sot në mbrëmje Piza e Samir Ujkanit dhe Edgar Canit ka zbritur në fushë për javën e tretë të Serisë B italiane, duke baraz...

Shpëton Piza, kthehet Gatuzo

4:16 pm 02 Sep 2016

Më në fund, familja Petroni që kishte në pronësi Pizën është dorëzuar dhe ka vendosur ta shesë klubit te një fond investimi...