Tag: Pero Pejic

Vllaznia-Pejiç, nuk e lejon FIFA

7:42 pm 12 Jan 2018

Pero Pejiç është një emër që gjithmone krijon lajm në Shqipëri. Kur luan në Superiore ose jashtë saj. Siç tani, kur kroati aktivizohet me Slaven Belupo. Pavarësisht moshës 35-vjeçare, në futbollin tonë Pejiç vazhdon shihet si një zgjidhje...goli. Mediat e ndryshme flasin për një interesim të Partizanit dhe Vllaznisë. Madje disa janë të sigurtë, Pejiç do firmosë në Shkodër, por nuk ka shanse të ndodhë. Kroati ka nisur sezonin me Kukësin, për tu larguar mbas ndes...

Pero Pejiç, dëshira e madhe!

12:29 pm 20 Nov 2017

Vllaznia u mposht së fundmi nga Teuta, sërish nga një gol i shënuar prej mesfushorit Arbër Çyrbja. Trajneri Ernest Gjoka nën drejt...

Shameti: Soue shumë i mirë, ja pasuesi i Pejiç

3:52 pm 12 Sep 2017

Kukësi po bëhet gati për ndeshjen me Partizanin dhe verilindorët kërkojnë të mos dalin pa pikë ndaj të kuqve, rival dir...

Pejiç si zakonisht, i jashtëzakonshëm Enis Bardhi!

9:35 pm 26 Aug 2017

Slaven Belupo ka barazuar sot në shtëpi ndaj Rudes, në një ndeshje ku miqtë arritën të barazonin në minutat shtesë edhe pse ishin me ...

“Kukësi? Ofertë injoruese, s’e meritoja”

9:19 am 01 Aug 2017

Pero Pejiç është larguar nga Kukësi dhe do të jetë pjesë e Slaven Belupos në Kroaci, ku edhe ka firmosur për një vit. Su...

Pejiç: Ishte koha për t’u kthyer në shtëpi

11:47 pm 28 Jul 2017

Pas një karrierë të suksesshme jashtë vendit, Pero Pejiç është rikthyer sërish në vendin e tij,  ku ka firmosur me ish-ekipin e tij për të cil...

Qindra miliona të “djegura”, Gjici: Pejiç, ç’të të bëj?!

9:47 am 20 Jul 2017

Safet Gjici, presidenti i Kukësit, pas ndeshjes me Sherifin e Tiraspolit është parë mjaft i zhgënjyer, por fati është ai që i penalizo...

Pejiç “ngrin” Kukësin: Ende nuk e kam vendosur të ardhmen

11:52 am 13 Jun 2017

Pero Pejiç ende nuk e ka vendosur të ardhmen e tij. Sulmuesi kroat që u shpall kampion me Kukësin në sezonin që sapo lamë p...

Pejiç në ajër, Lila drejt rikthimit

9:08 am 03 Jun 2017

Pero Pejiç ende nuk ka rinovuar me skuadrën e Kukësit, me të cilën ai ka një kontratë edhe për ndeshjet e kupave...

Pejiç “zbulon” mbrojtësit më të fortë

10:40 am 23 May 2017

Pero Pejiç ka shënuar 28 gola në kampionat deri më tani, ndërkohë që është edhe një ndeshje për t’u luajtur në Gjirokastër me...

Pejiç “vlen” sa Salihi e Latifi

2:39 pm 17 May 2017

Sulmuesit maten me gola dhe me Pero Pejiç në Superiore këtë sezon nuk matet asnjë, pasi kroati ka shënuar plot 26 gola, duke qenë n...