Tag: Pep Guardiola

Otamendi rinovon, i Sitit deri në vitin 2022

7:49 pm 17 Jan 2018

Mbrojtësi i Mançester Sitit, Nikolas Otamendi, ka rinovuar kontratën e tij me “Citizens” dhe do të veshë fanellën e qytetarëve deri në vitin 2022. Argjentinasi ka qenë një nga lojtarët kryesorë të Guardiolës këtë sezon dhe ka qenë vetë tekniku spanjoll ai që ka folur me superlativa për mbrojtësin. Otam...

Plas sherri tek Siti, Aguero është vënë kundër Guardiolës

6:52 pm 22 Dec 2017

Guardiola mori drejtimin e Sitit sezonin e shkuar dhe që nga ajo kohë, Aguero nuk ka qenë i lumtur me zgjedhjet e teknikut spanjoll. Sul...

Shfryn Murinjo! ”Guardiola është një gënjeshtar!”

7:05 pm 06 Dec 2017

Tekniku portugez i “Djajve të kuq” njihet për deklaratat e tij për mediat, shpeshherë dhe ironike, por mesa duket kësaj radhe është vetë ...

Guardiola-anglezëve: Kështu nuk luhet futboll!

2:27 pm 30 Nov 2017

Siti vuajti ndaj Sauthempton, por në fund ia doli të shënonte me Stërling dhe t’i gëzohej tre pikëve. Pep Guardiol...

Guardiola ” thumbon” Realin e Madridit

11:20 pm 27 Jul 2017

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola nuk e përjashton mundësinë se " qytetarët", mund të bëjnë një goditje të madhe deri në pë...

Uolker prezantohet te Siti

5:31 pm 14 Jul 2017

Mançester Siti ka bërë prezantimin e Kajl Uolkerit paraditen e sotme pas arritjës së marrveshjes me Totenhemit ditën e djeshme. 45 milion...

Guardiola: Tani jam edhe më i mirë

10:17 am 27 Apr 2017

Pep Guardiola këtë sezon duket se do ta mbyllë pa trofe, por kjo nuk do të thotë se ai është një trajneri më i dobët, ...

Siti nuk heq dorë nga Bonuçi

7:05 pm 21 Apr 2017

Mançester Siti nuk heq dorë nga Leonardo Bonuçi. Pep Guardiola është i fiksuar pas mbrojtësit italian i cili prej disa sezonesh është kt...

Sançez merr dy telefonata

11:10 am 06 Apr 2017

Aleksis Sançez e ka ndarë mendjen të largohet nga Arsenali, kjo për shkak se me “topçinjtë” ai nuk mundet të luftojë për trofe. ...

Guardiola sfidon Realin për mbrojtësin spanjoll

10:58 am 22 Mar 2017

Pep Guardiola duket se dëshiron që të punojë me lojtarë spanjollë në çdo ekip që shkon. Edhe te Mançester Siti në Angli, trajneri katalanas kërkon që të trasnferojë lojtarë nga vendi I...

“Lëkundet” pankina e Guardiolës

8:43 pm 16 Mar 2017

Humbja e mbrëmshme në Ligën e Kampionëve ndaj Monakos që solli edhe eleminimin e Mançester Sitit, duket se i ka hapur ...