Tag: Partizani,

Luftëtari-Partizani, formacionet zyrtare

12:21 pm 17 Dec 2017

Kategoria Superiore – Java 15 E diel, më 17 dhjetor, ora 13:00 Stadiumi “Gjirokastra”, Gjirokastër Luftëtari-Partizani Luftëtari: Ruçi, Rapa, Beqiri, Zeqaj, Zguro, Ramadani, Rapo, Rroca, Bregu, Abazaj, Lamçe. Trajner: Hasan Lika Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Malota, Atanda, Kotobelli, Batha, Vila, Trashi, Progni, Asani, Bardhi. Trajner: Sulejman Starova Gjyqtarë: Kridens Meta, Rejdi Avdo, Dojando Myftari, Orlan...

Epoka Rama, Partizani zyrtarizon afrimin e parë

1:36 pm 15 Dec 2017

Partizani ka nisur me zyrtarizimet e afrimeve dhe i pari është mesfushori Bruno Telushi. Vlonjati u largua në verë nga Flamurtari për të luajtu...

Çinari-Cungu, idetë e kuqe

8:51 am 15 Dec 2017

Xhevahir Sukaj është larguar nga Partizani, ndërkohë që më parë ndërpreu kontratën edhe Milan Basrak. Në të njëjtën rrugë me ta është ed...

Dhuna dhe titulli që pret Partizani, reagon FSHF

8:09 pm 14 Dec 2017

Sekretari i përgjithshëm i Federtës Shqiptare të Futbollit Ilir Shulku i dënoi ashpër aktet e dhunës të ndodhura në ndesh...

“Bllokada” e Llapit: Daku te Partizani? S’ia lëmë as Barçës

12:31 pm 13 Dec 2017

Partizani i ka hedhur sytë edhe në Kosovë për futbollistë dhe lojtari që të kuqtë dëshirojnë është sulmuesi Mirlind Daku, pjesë e skuadrës së L...

“Demat e kuq” tentojnë goditjen e madhe

10:47 am 13 Dec 2017

Partizani kërkon të përforcojë sulmin, pasi Xhehavir Sukajt është thuajse i larguar dhe mungon vetëm zyrtarizimi. Më parë është larguar edhe Milan Basra...

Sukaj: Nuk është nevoja për ceremoni, por…

9:01 am 13 Dec 2017

Xhevahir Sukaj dhe Partizani i kanë rrugët e ndara. Sulmuesi nuk po luan dhe normalisht një situatë të tillë askush nuk do e dëshir...

Krasniqi “zyrtarizon” Bruno Telushin

12:59 pm 12 Dec 2017

“Telushi nuk është zyrtare, ka shprehur dëshirën të jetë pjesë e Partizanit. Kemi gjetur një akord të përgjithshëm. Lukas është një përforcim i...

Sukaj drejt largimit, duel Skënderbeu-Partizani

9:18 am 12 Dec 2017

Merkato ka nisur dhe për bëhet çdo ditë e më e nxehtë. Emra të rëndësishëm po afrohen në klubet e Superiore...

Partizani “Made in Albania”, ja gjashtë goditjet

8:55 am 11 Dec 2017

Partizani nuk dëshiron të lejojë që ky sezon të jetë i dështuar për ta, edhe pse nisja ishte si mos më keq, por ...

Partizani ia del në shtesë

6:10 pm 10 Dec 2017

“Demat” kanë arritur që të mundin në minutat e fundit të lojës skuadrën e Teutës. Ka vendosur goli i kapitenit Idriz Batha që të ...