Tag: Partizani

Paguhet për të pezulluarit, Partizani sërish me halle

1:54 pm 20 Feb 2018

Partizani e ka finale ndeshjen me Skënderbeun në Korçë dhe morali nuk është shumë i lartë pas humbjes së pësuar me Kukësin në shtëpi. Të kuqtë kaluan të parët në avantazh dhe më pas erdhi përmbysja. Ndërkohë mungesa do të ketë sërish për ta në ndeshjen e radhës. Culum ës...

Rama: Futbollistëve u thashë që gjyqtarët t’i shohin si rivalë

9:09 pm 19 Feb 2018

Është rikthyer sërish me një prononcim pas ndeshjes drejtori i përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama. Ashtu si para ndeshjes, ai sërish ak...

Partizan i “arnuar”, ja si e sfidon Kukësin

9:02 am 19 Feb 2018

Partizani ka mundësinë që të kapë vendin e tretë në klasifikim sot, por për këtë duhet të mundë Kukësin kampion në fuqi. Prob...

Rikthehen UG: Ne jemi e vërteta e këtij futbolli të trukuar

5:26 pm 17 Feb 2018

Pas arritjes së marrëveshjes që do i kthejë në stadium, tifogrupi “Ultras Guerrils’’ kanë bërë një deklaratë interesante. Ata, duke pretenduar se janë pjesë e një...

Rama: Po falsifikohet kampionati

4:55 pm 17 Feb 2018

Nuk ka qënë Klevis Dalipi, por drejtori sportiv i Partizanit, Olsi Rama, ai që ka dalë në konferencën për shtyp. Ai e justi...

Dalipi para Flamurtarit: Jemi ende në lojë për trofe

4:18 pm 13 Feb 2018

Në prag të ndeshjes së Kupës së Shqipërisë, tek Partizani ende ka besim, se në fund të sezonit skuadra do t’ia dalë të arr...

Partizan me “arna”, Çani dhe Laçi u prishin planet

12:57 pm 13 Feb 2018

Pas fitores së arritur në Kukës me rezultatin 1-2, trajneri Sulejman Starova i Partizanit deklaronte se në ekip kishte dy nga sulmuesit më të mi...

Partizani me mungesa ndaj Kukësit

1:53 pm 11 Feb 2018

Partizani jo vetëm nuk fitoi me Laçin, por ka pasoja për ndeshjen e radhës me Kukësin, pasi dy nga lojta...

Formacionet zyrtare në Tiranë dhe Durrës

5:17 pm 10 Feb 2018

Kanë nisur ndeshjet e dyta të kategorisë Superiore për të mbyllur këtë javë të 18të. Në Tiranë ka një duel Europe mes Partizanit dh...

Dalipi: Laçi nuk është ‘’mace e zezë’’

3:49 pm 09 Feb 2018

Partizani duket se është ringjallur pas fitores ndaj Kamzës dhe kërkon të vazhdojë në këtë rrugë edhe ndaj rivalit të kësaj jave, La...

Dështoi te Partizani, e duan në Serie C

9:48 pm 07 Feb 2018

Një dritare e re transferimi është hapur për Xhovani La Kamera, italiani që pjesën e parë të sezonit ishte pjesë e Partizanit. Pas largi...