Tag: Paolo Dibala

Lacio fiton “in extremis” Superkupën e Italisë

10:53 pm 13 Aug 2017

Lacio fiton Superkupën e Italisë më shumë mundime ndaj Juventusit me rezultatin 3-2. 5 minutat e para Juventusi e ka nisur me mjaft vrullë, por tre pritje fantastike të portierit të kombëtares shqiptare Tomas Strakosha i kanë mohuar golin bardhezinjëve. Më pas lojën e ka marrë në dorë Lacio kur në minutën e 32 ka ...

Dibala: Është nder i madh për mua të mbaj numrin 10

8:33 pm 10 Aug 2017

Pas vendimit të djeshëm të Juventusit për tia dhënë numrin 10 talentit argjentinas, Paolo Dibalas, ka ardhur edhe reagimi i vetë lotarit nëpërme...

Juventusi i vendos çmimin Dibalas

7:34 pm 21 Jul 2017

Me Nejmarin thuajse të larguar drejt PSG-së, Barcelona ka filluar që tani të kërkojë për zëvëndësuesin ideal të brazilianit. Gjatë ditës...

120 milion euro për Dibalën?

7:38 pm 24 Mar 2017

Barcelona fillon sulmin për Paolo Dibalën. Katalanasit kanë filluar të lëvizin konkretish për të siguruar shërbimet e sulmuesit argjentinas, I cili është duke kërkuar largimin nga Juventusi.  Pas fjal...

Juventus, rritje page dhe super klauzolë për Dibalën

11:19 pm 13 Jan 2017

Pas shumë spekulimeve, duket se ka ardhur ora që Paolo Dibala të firmosë rinovimin me Juventusin. Sulmuesi argjentinas ka qenë i pakënaqur për shkak...

Saki zbulon të ardhmen e Dibalës

1:53 pm 06 Jan 2017

E ardhmja e Paolo Dibalës mund të jetë te Real Madrid. Argjentinasi ende nuk ka rinovuar kontratën e tij me Juventusin pasi është ...

Reali bën “çmenduri” për Dibalën

7:29 pm 04 Jan 2017

Real Madrid është i gatshëm të bëjë çmenduri për Paolo Dibalën. Veç anës financiare për lojtarin, drejtuesit e klubit madri...