Tag: Osijek

Transferimi te Dinamo, Grezda zbulon prapaskenën

12:31 pm 12 Feb 2018

Eros Grezda vazhdon të shkëlqejë tek Osijeku në Kroaci, ndërkohë që në janar mund të ndryshonte skuadër. Mediat kroate raportuan për një ofertë të Dinamos së Zagrebit dhe u fol asokohe edhe për shifra konkrete. Në fundjavë Grezda i shënoi gol Dinamos, por Osijek u mposht në këtë takim, ndërkohë që...

Eros Grezda shkëlqen në Kroaci

8:28 pm 09 Dec 2017

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Eros Grezda, po zhvillon një sezon fantastik me ekipin e Osijekut në Kroaci. 22-vjeçari ka shënuar 4...

Grezda spektakolar, thyen edhe kampionët e Kroacisë

9:16 pm 22 Oct 2017

Eros Grezda, i cili mahniti edhe në ndeshjen e fundit ndaj Italisë, po konfirmohet një lojtar klasi dhe me të ardhme të madhe, sepse sot shë...

Osijeku i Grezdës drejt historisë

10:03 pm 27 Jul 2017

Nëse futbolli nuk do të kishte surpriza nuk do të ishte i ndjekur aq shumë. Një surprizë e tillë është edhe ekipi i Osijekut,...

Tirana pranë shitjes së dy talenteve shqiptar

10:47 pm 22 Jul 2017

Pasi ka mbyllur shitjet e dy afrikanëve drejt Osijekut, Tirana pritet që të shesë edhe një prej lojtarëve që shpërtheu në sezonin e...

Shqiptarët marrin për dore Osijekun

11:00 pm 20 Jul 2017

Ekipi kroat i Osijekut ka arritur që të kualifikohet për më tej, edhe pse humbi ndeshjen e sotme ndaj Lucernës me rezultatin 2-1. F...

Grezda fantastik, Osijek pranë kualifikimit

12:09 am 14 Jul 2017

Kur Eros Grezda zgjodhi të transferohej tek Osijeku, të gjithë u habitën, por mesa  duket futbollisti i kombëtares sonë i ka bërë mirë ...

Ofertë zyrtare për Mervejl

11:06 am 30 Jun 2017

Mervejl Ndokit është në qendër të vëmendjes së klubeve të huaja dhe largimi nga Tirana këtë verë është një formalitet për mesfushorin n...