Tag: Norwich

Liverpuli në sulm për 21-vjeçarin Medison

7:58 pm 12 Jan 2018

Ylli i Nouriçit, Xhejms Medison, po shkëlqen në “Championship” me skuadrën e “kanarinave”. 21-vjeçari nuk është një emër i panjohur për ekipet e Premier Ligës, pasi është kërkuar më parë edhe nga Totenhami. Kësaj radhe është Liverpuli skuadra që kërkon shërbimet e tij. Klop e pëlqen shumë lojtarin e...

Goditja finale për Sitin

3:27 pm 12 Mar 2016

Premier Liga angleze është e paparashikueshme dhe asnjëherë nuk ka ndeshje të lehta, gjë që është vërtetuar edhe sot, kur Mançester Siti është ndalur te ba...

Çmenduri angleze

2:48 pm 23 Jan 2016

E pabesueshme ajo që ka ndodhur në Noruiç, ku Liverpuli ka fituar 5-4 pasditen e sotme, në një ndeshje të çmendur, me përmbysje pa ...

Në “frymën e fundit”

5:05 pm 31 Oct 2015

Mançester Siti në teori nuk duhej të haste ndonjë problem ndaj Noruiçit, por iu desh një penallti në minutën e 89-të nga Jaj...

E pabesueshme në Njukasëll

6:13 pm 18 Oct 2015

Fitorja e parë e sezonit erdhi vetëm në javën e nëntë të sezonit për Njukasllin, por ishte nga ato që mbahen m...

Liverpul pa shpresë

5:59 pm 20 Sep 2015

Barazim të enjten e shkuar në Europa League, barazim edhe këtë të diel në “Anfield”, kundër Noruiçit, sërish 1-1 dhe sërish duke ...

Sandërlendi në kaos

4:22 pm 15 Aug 2015

Nëse humbja e javës së shkuar në Leicester ishte një sinjal, por ende jo i qartë, tashmë Sandërlendi është në krizë të plotë...

Norwich feston në finalen e vitit

7:24 pm 25 May 2015

Finalja më e pasur e futbollit është ajo në Championship, që përcakton skuadrën që shkon përmes fazës play-off në Premier Ligë. Në sfidën e luajtur mbrëmjen ...

Norwich-Middlesbrough, finalja e madhe

1:55 pm 16 May 2015

Janë përcaktuar tashmë dy finalistët e playoff-it në Championship-in anglez, me Norwich e Middlesbrough që do të përballen në finalen e madhe në “Wembley”, në një pre...