Tag: Nijas Lena

“Hej Nijas…”, batuta e Kukësit

11:24 am 23 Aug 2017

“Je nën kontratë, kthehu sërish. Meqë nuk do, ja shkresa për gjobën në FSHF!”, kjo ishte ajo pak a shumë ajo që ndodhi me Nijas Lenën, Enea Koliçin dhe Izair Eminin. Mesfushori nga Struga e gjeti anën dhe ia doli të ikte dhe tanimë është pjesë e Teutës së Durrësit, s...

Teuta arrin marrëveshje me Kukësin për Lenën

7:50 pm 10 Aug 2017

Nijas Lena mund të konsiderohet lojtari më i ri i Teutës, pasi e ka mbyllur eksperiencën e tij njëvjeçare me Kukësi...

Shkëndija nuk mjaftohet me Eminin, pazar te kampionët

11:10 am 07 Aug 2017

Shkëndija e Tetovës mbetet në merkato dhe prej kohësh është bërë e ditur dëshira e skuadrës kuqezi për të rikthy...

Kukësi paralajmëron Lenën

7:26 pm 05 Aug 2017

Pas daljes së lajmit se Nijas Lena ka arritur akord me Teutën, ka reaguar edhe menaxheri i Kukësit, Naim Halili. Në një prono...

Lena largohet nga Kukësi

6:52 pm 05 Aug 2017

Edhe pse ekipi i Kukësit pretendon se Nijas Lena është nën kontratë me të,  maqedonasi e ka gjetur tashmë ekipin e tij të ri. ...

Befasia e merkatos, ja ofertat për Lenën e Eminin

9:22 am 04 Aug 2017

Izair Emini dhe Nijas Lena pretendojnë të jenë lojtarë të lirë, por për të marrë lejekalimin duhet të fitojnë “betejën” me klubin e Kukësit, që pr...

Kampionët bëjnë gati gjobat për “kryengritësit”

10:17 am 02 Aug 2017

Në seancën e parë stërvitore të Kukësit, nuk u paraqitën në stërvitje tre lojtarë titullarë të sezonit të kaluar, Nijas Lena, E...

Kukësi rinis përgatitjet me mungesa

6:53 pm 01 Aug 2017

Kukësi ka startuar ditën e sotme, përgatitjet për sezonin e ri futbollistik, pas eleminimit nga Liga e Kampionëve. Kampionët i ni...

Merkato e kuqe, nga Kukësi në Gjirokastër

10:58 am 23 Jul 2017

Mustafa Enok Xhixhiua, Blerim Kotobelli dhe Gerhard Progni janë lojtarët që Partizani ka afruar deri më tani, ndërkohë që pritet të ketë edhe të t...

Lena: Ndeshja më e mirë në Europë

9:48 pm 19 Jul 2017

Një prej lojtarëve më të mirë të Kukësit, Nijas Lena pas përfundimit të ndeshjes deklaroi se për të kjo ishte ndeshja më ...

Nga Pejiç tek Alla, letër për të mos rinovuar

9:29 am 08 May 2017

Kukësi vijon betejën për titullin kampion, ndërkohë që lojtarët kanë nisur të mendojnë për të ardhmen e tyre pas këtij se...