Tag: Napoli

Menaxheri i Hysajt pranon interesimin e Juves

9:37 pm 26 Jul 2017

Pas raportimeve të fundit nga mediat italiane se Elseid Hysaj kërkohet nga Juventusi , ka reaguar edhe menaxheri i futbollistit të kombëtares, Mario Xhufriedi. Në një intervistë për radion " Radio Crc", ai ka mohuar gjithçka duke u shprehur shkodrani dëshiron të rrijë tek Napoli. “Mund të jetë e vërtetë që Juventusi të...

Hidhet shorti për Seria A

7:56 pm 26 Jul 2017

  Seria A ka hedhur shortin për kampionatin e ri që do të fillojë me 20 gusht dhe do të mbyllet me 20 maj, për shka...

Një ekip tjetër i Serisë A shfaq interes për Zenelin

11:20 pm 24 Jul 2017

Mediat italiane raportuan para disa ditësh se për sulmuesin e Kosovës, Arbër Zeneli, kishte shfaqur interes ekipi i Napolit. Ndërkaq,...

Sarri kritikon Hysajn për ndeshjen kundër Kievos

8:10 pm 24 Jul 2017

Trajneri i Napolit, Mauricio Sarri, pak herë e kritikon me zë të lartë gjatë ndeshjeve Elseid Hysajn, i cili është një nga pikat kryesore të lojës...

Menaxheri i Hysajt: E kërkoi një prej ekipeve më të mira në Europë

8:00 pm 22 Jul 2017

Futbollisti shqiptar, Elseid Hysaj i cili konsiderohet një prej mbrojtësi së krahut më të mirë në botë, saqë vitin e kaluar u kërkua nga s...

Hysaj: Dua të shënoj sa më shumë gola

12:24 am 20 Jul 2017

Mbrojtësi i Kombëtares dhe i Napolit Elseid Hysaj ka folur për "Super Sport 21", mbas ndeshjes miqësore të Napolit kundër Karpit...

Gati oferta për Berishën

12:46 pm 09 Jun 2017

Etrit Berisha ka mbyllur në sezon të mirë me Atalantën, por tashmë portierit të Kombëtsres i ka përfunduar kontrata e huazimit dhe duhe...

Ndërmjetësi i Rashicës: Te Napoli duan lojtarë fitues dhe ekspertë

1:32 pm 01 Jun 2017

Te Napoli vijon të mbetet e hapur mundësia e transferimit të Milot Rashicës. Emri i kosovarit qarkullon prej më shumë se 1 viti në amb...

Kavani zbulon pse do ta mbyllë në Itali

1:43 pm 08 May 2017

Edison Kavani, sulmuesi uruguaian i PSG-së, po kalon një moment të artë në Francë, teksa sivjet ka arritur të shënojë plot 33 gola, ndërkohë që k...

Gjysma e Italisë pas Dolberg, tani e do edhe Murinjo

11:53 am 04 May 2017

Kasper Dolberg ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, pasi 19-vjeçari danez po bën një sezon shumë të mirë me Ajaksin, duke shën...

Mertens “lë thatë” Interin

2:19 pm 03 May 2017

Dris Mertens ishte kthyer në objektivin e shumë klubeve, me Interin që kërkonte ta afronte sulmuesin belg në skuadër, por tashmë kjo duket s...