Tag: Mourinho

Murinjo: Guardiola nuk di të sillet!

7:13 pm 12 Dec 2017

Derbi i Mançesterit mori një pamje të shëmtuar pas ndeshjes, pasi në dhomat e zhveshjes pati një përplasje mes dy ekipeve. Rreth 30 persona u përfshinë në sherrin që u zhvillua në korridoret e “Old Trafford”, ku u goditën me grushte dhe shishe. Ndër to, edhe Murinjo ra “viktimë” e një shisheje qelqi, e...

Shou kërkon 5 mln paundë dëmshpërblim në rast largimi

8:16 pm 11 Dec 2017

Mbrojtësi i Mançester Junajtidit, Luk Shou, ka thënë publikisht se kërkon 5 milionë paundë dëmshpërblim në rast se drejtuesit e klubit e...

“Aromë derbi”, Junajtid-Siti, Murinjo-Guardiola

10:06 pm 08 Dec 2017

Të gjithë tifozët e Premier Ligës po presin me padurim derbin e fundjavës mes Mançester Junajtidit dhe Mançester Sitit. Një nde...

Ibrahimoviç mund të qëndrojë në Angli

2:42 pm 15 Jul 2017

Trajneri i Mançester Junajtid Zhoze Murinjo ka deklaruar bujshëm se Zllatan Ibrahimoviç mund të firmosë sërish për “Djajtë e Kuq”, pas përfundi...

Morata zgjedh Junajtid, ja si e bindi Hoze Murinjo

4:04 pm 11 Jun 2017

Alvaro Morata është shumë pranë transferimit te Mançester Junajtid. Sulmuesi spanjoll duket se tani e ka bërë zgjedhjen e tij dhe pritet që sësh...

Murinjo: Uroj që rekordi i Pogbasë të thyhet këtë verë

1:10 pm 19 May 2017

Verën e shkuar e gjithë bota u mor me transferimin e Pol Pogbasë nga Juventusi te Mançester Junajtid, sepse u kalua shifra e 10...

Murinjo i dëshpëruar: Këta lojtarë nuk vlejnë për Junajtid!

2:59 pm 02 Apr 2017

Pa Zllatan Ibrahimoviç, Mançester Junajtid vken shumë pak. Dje skuadra e drejtuar nga Zhoze Murinjo barazoi 0-0 dje kundër Uest Bromit, në një s...

Murinjo synon dy “yjet” e Arsenalit në merkato

1:43 pm 29 Mar 2017

Mançester Junajtid është një skuadër ku financat nuk mungojnë, por kur ato janë në dorë të një trajneri si Hoze Murinjo atëhere prit nj...

Murinjo zihet me ndihmësin e vet

11:12 am 16 Mar 2017

Ngjarje e bujshme sot në qendrën stërvitore të Mançester Junajtid, në Kerington. Trajneri i Mançester Junajtid Zhoze Murinjo dhe një ndër ndi...

Pogba tërbon tifozët, ndërsa Murinjo kushedi ç’ndeshje ka parë të regjistruar

4:33 pm 14 Mar 2017

Pol Pogba është ende në kërkim, pasi N’Golo Kante e mori dhe e futi në xhep për 90 minuta dhe tani nuk dihet ku...

Murinjo ndal konferencën për… një telefonatë

4:29 pm 13 Jan 2017

Premier Ligë, miliona pa fund, nivelet më të larta të futbollit, por edhe ngjarje komike si ajo që ka ndodhur me Zhoze Murinjon sot. Trajn...