Tag: Morata

Morata, “arsyeja“ e problemeve tek Çelsi

8:13 pm 02 Feb 2018

Prej kohësh tashmë Morata nuk është në dispozicion të Antonio Kontes, për shkak dëmtimi. Sulmuesi spanjoll erdhi këtë verë në “Stamford Bridge” me pritshmëri të larta, por ish-sulmuesi i Real Madridit pati një fillim sezoni të vështirë. Më pas, ai gjeti formën dhe u kthye në një lider tek Çelsi. Por një d...

Është Morata “bomba” e Milanit

11:46 pm 16 Jul 2017

Jonghong Li premtoi surpriza, Marko Fasone deklaroi se ka në shënjestër 3 emra të mëdhenj për sulmin, nga të cilët njëri pr...

Junajtid arrin akordin me Moratën

5:57 pm 09 Jun 2017

Kur të gjithë pritnin një kalim të Alvaro Moratës te Milani, çështja ka marrë një kthesë të madhe. Sulmuesi i Realit të Madridit është fare pra...

Merkato e “çmendur”, ja 7 emrat në listën e Milanit

10:34 am 13 May 2017

Te Milani e kanë filluar ta mendojnë seriozisht punën e merkatos së verës, e cila ësjtë vetmja zgjidhje që kuqezinjtë rë ringrihen sërish në ...

Konte do Moratën te Çelsi

1:50 pm 26 Mar 2017

Me një largim të mundshëm te Diego Kostës, Antonio Konte po bën plane për të gjetur zëvënësuesin e tij. Trajneri I Çelsit po mend të ribashkohet me ish – sulmuesin e tij te Juvent...

Morata feston të kuqin e Kielinit dhe i druhet Shqipërisë

9:39 am 07 Sep 2016

Alvaro Morata shënoi dy gola kundër Lihtenshtejnit, që ishte më shumë një rival sa për stërvitje, ndërsa tani e tutje nisi...

Edhe Reali zyrtarizon kthimin e Moratas

6:23 pm 21 Jun 2016

Pas administratorit të përgjithshëm të Juventusit Bepe Morata, i cili sot në mesditë deklaroi se Alvaro Morata do të kthehet te Real Madri...

Juve gjen pasardhësin e Moratas

12:16 pm 01 Jun 2016

Alvaro Morata deklaron se ëndërron të kthehet te Reali dhe se i pëlqen Anglia? Asnjë problem për Juventusin, që e ka gati zë...

Edhe PSG në “valle”

12:05 pm 27 May 2016

Shpresat e Juventusit për të mbajtur Alvaro Moratan sa vijnë e shuhen, pasi sulmuesi spanjoll kërkohet nga të gjithë dhe vlera e tij në ...

Morata-Juve, gjithnjë e më larg

10:48 am 20 May 2016

Mediat spanjolle këmbëngulin: Alvaro Morata do të kthehet te Reali, por nuk do të qëndrojë aty, sepse e presin në Angli. Su...

Arsenali e ka seriozisht

8:28 am 18 May 2016

Arsenali kërkon me çdo kusht sulmuesin e Juventusit Alvaro Morata dhe trajneri Arsen Venger ka gati një çek prej thuajse 70 milionë eurosh për span...