Tag: Montella

Montela: Milani më mbështet 100%, nuk e bëj formacionin duke parë koston e lojtarëve

1:55 pm 27 Sep 2017

Milani përgatitet për sfidën në Europa League kundër Rijekës dhe trajneri Vinçenco Montela është paraqitur para gazetarëve në shoqërinë e Leonado Bonuçit, kapitenit të skuadrës, që po kritikohet kohët e fundit, ashtu si trajneri. “Jamshumë i qetë, klubi më mbështet 100%. Mendoj se rrugëtimi është ai i duh...

Montela gjen “fajtorin”, ikën përgatitësi atletik

8:48 pm 26 Sep 2017

E çuditshme, por duket se te Milani janë bindur që problemi në këtë moment është forma fizike. Ndoshta ky është shpjegimi i vetëm për humbj...

Montela i sinqertë: Humbje që na bën mirë, jemi ende pas

11:13 am 11 Sep 2017

Trajneri i Milanit, Vinçenco Montela, ka qenë ndër më të kritikuarit në media pas humbjes së thellë ndaj Lacios, por trajneri kuqezi nuk gjen...

Montela paralajmëron: Duhet shumë kujdes ndaj Shkëndijës dhe Ibraimit!

2:53 pm 16 Aug 2017

Vinçenco Montela nuk e sheh me nënvlerësim Shkëndijën e Tetovës, edhe pse në teori Milani i tij është favorit a...

Montela e zyrtarizon: Baka do të largohet

3:42 pm 22 Jul 2017

Mbyllet në mënyrë perfekte turneu kinez për Milanin, që shkatërroi sot Bajernin e Mynihut 4-0. I kënaqur trajneri Montela: “Qëndruam kom...

Nis sezoni i Milanit/ Montela pret ende blerje, Fasone Donarumën

3:18 pm 05 Jul 2017

Më herët se zakonisht, për shkak se në fund të muajit do të luajë në Europa League, Milani ka nisur sot fazën përgati...

Montela: Penalltia e Bakës mund të përsëritej

9:45 pm 26 Feb 2017

Trajneri i Milanit, Vinçenco Montela, ka dhënë mendimin e tij në lidhje me penalltinë e kthyer në gol nga Karlos Baka, por për të...

Montela: Koha të thyejmë tersin Sasuolo!

3:31 pm 25 Feb 2017

Pas një darke me skuadrën, për të forcuar lidhjet në një grup që është vërtet shumë i bashkuar, Vinçenco Montela kërkon përqe...

Montela paralajmëron: Në janar blejmë sërish

2:19 pm 24 Oct 2016

Trajneri i Milanit Vinçenco Montela ka folur për gazetarët një ditë para sfidës kundër Xhenoas dhe kërkon përqendrim ...

Montela: Kampionati ynë nis tani

11:06 am 23 Oct 2016

Triumf në një "San Siro" të mbushur si në kohërat e arta, nuk mund ta niste më mirë Vinçenco Montela, i cili tashmë k...

Montela ka frikë nga elozhet

3:05 pm 21 Oct 2016

Milani pret Juventusin nesër në mbrëmje dhe është një sfidë që si asnjëherë këto vitet e fundit, i sheh dy skuadrat sh...