Tag: Monako

Monako refuzon një ofertë nga Milani për sulmuesin kryesor

11:25 pm 10 Aug 2017

Milani është në kërkim të një sulmuesi kryesor dhe akoma nuk ka arritr ra gjejë të duhurin. Por kuqezinjtë kanë lëvizur konkretisht duke i dërguar një ofertë zyrtare prej 30 milionë eurosh për sulmuesin kryesor të Monakos, Radamel Falkaon. Por që është refuzuar menjëherë nga ekipi principal pasi nuk duan ta largojnë edhe të ve...

E pabesueshme, Mbape drejt PSG-së

6:19 pm 10 Aug 2017

Pas marrjes së Nejmarit u mendua se merkatoja e PSG-së mund të quhej e mbyllur por sheiku Al-Khelaifi këtë vit mesa duket e ka marrë serizosi...

PSG fiton me përmbysje Supërkupën, shkëlqen Dani Alvesh

11:12 pm 29 Jul 2017

Psg fiton Supërkupën e Francës ndaj Monakos me rezultatin 2-1, ku protagonisti kryesor ishte Dani Alvesh. Në fillim të parët kaluan...

Monako mohon marrëveshjen për Mbapen

4:36 pm 26 Jul 2017

Lajmi i marrëveshjes të mundshme në mes të Monakos dhe Real Madridit për transferimin e Kylian Mabppé për një rekord 180 milion euro (le...

Shpërthen Monako, kërkon dënimin e klubeve që duan Mbapen

9:16 pm 20 Jul 2017

Monaco ka akuzuar disa nga klubet më të mira të Evropës se kanë bërë bisedime të paligjshme me sulmuesin adoleshent Kolian Mbape. 18-vjeçari...

Zyrtare: Çelsi blen mesfushorin e shumëkërkuar

6:09 pm 15 Jul 2017

Më në fund Çelsi ia ka  arritur që të bëjë një transferim të madhe. Blerja më e re bluve është mesfushori francez i Monakos, Timo...

Zyrtare, Zhardim rinovon me Monakon

7:07 pm 07 Jun 2017

Marrin fund aludimet mbi të ardhmen e Leonardo Zhardim. Trajneri ka rinovuar ditën e sotme kontratën e tij me Monakon, duke refuzuar në ...

Monako rrit çmimin për Mbapen

11:30 am 09 May 2017

Monako duket e lëkundur për të ardhmen e Kilian Mbape, sulmuesit francez që po spikat dhe shumë klube janë interesuar për shërbim...

Higuain “tremb” Juven para sfidës me Monakon (FOTO)

6:36 pm 08 May 2017

Pas derbit të barazuar 1-1 ndaj Torinos ditën e shtunë, skuadra e Juventusit është duke vijuar përgatitjet për ndeshjen e radhës në Lig...

Kilian Mbape zgjedh skuadrën

12:06 pm 05 May 2017

Kilian Mbape i ka thënë “po” Realit të Madridit, kështu raporton “Marca”, sipas së cilës ky operacion merkatoje do të mbyllet për më shumë se...

Mbape “në kërkim”, Monako i befason të gjithë

1:50 pm 03 May 2017

Kilian Mbape është në listën e dëshirave të disa klubeve elitare në Europë, por deri më tani asnjë klub nuk ka arritur ta bindë M...