Tag: Milot Rashica

Miliona euro për Rashicën, transferohet në Bundesligë

7:11 pm 30 Jan 2018

Milot Rashica është bërë me skuadër të re, pasi Vitese ka vendosur ta shesë atë. Klube të shumta janë lakuar për të ardhmen e sulmuesit anësor, teksa ndër kanë qenë edhe Lacio e Napolin në Serinë A, por tashmë ai është transferuar në Gjermani. 7 milionë euro ka paguar Verder Bremen për Milot Rashic...

Transferimi i Rashicës, duhen miliona

10:11 pm 02 Jan 2018

Milot Rashica dhe Vitese nuk do ta kenë të gjatë së bashku, pasi për sulmuesin anësor të holandezëve ofertat janë të shumta dhe...

Njukasëlli “piketon” Milot Rashicën

3:18 pm 12 Dec 2017

Rashica te Napoli, Rashica te Lacio, Ajaksi, PSV, Fejnordi, apo edhe te Çelsi. Kemi lexuar prej dy vitesh lajme pa fund për transferimin e ...

Çfarë gjesti i Rashicës!

11:31 am 11 Oct 2017

Kosova u mund nga Islanda të hënën në mbrëmje me rezultatin 2-0, ndërkohë që vendasit fituan të drejtën të merrnin pje...

Strakosha mund Olajinkën, Baloteli “zhdëp” Rashicën

9:20 pm 28 Sep 2017

Kanë përfunduar një pjesë e ndeshje të Europa League dhe në fushë kanë zbritur disa futbollistë shqiptarë, të cilët edhe i janë gëzuar rezult...

“Të mirat” nuk kanë fund për Rashicën

3:32 pm 14 Aug 2017

Kampionati në Holandë ka nisur, teksa në fundjavë është luajtur java e parë e kampionatit dhe sigurisht në fushë për Vitesen nuk mund të mungont...

Rashica shkëlqen në fitoren e Viteshes

10:33 pm 12 Aug 2017

Viteshe e ka nisur mjaft mbarë kampionatin holandez pasi ka fituar me rezultatin e thellë 4-1 ndaj Nac Bredas. Në këtë fitore ka asist...

Fejenord fiton Superkupën, Rashica humbet penalltinë

11:34 pm 05 Aug 2017

Fejenordi ka fituar  Superkupën e Hollandës pasi ka mposhtur me anë  goditjeve të penalltive  Vitesen. Kampionët kanë kaluar në avantazh që në minutat ...

Hysaj-Rashica, klube “big” pas tyre

1:06 pm 25 Jul 2017

Elseid Hysaj është një nga lojtarët më konstantë të Napolit dhe emri i tij është diskutuar në shumë klube, por çmimi prej 50 milionë eurosh siguri...

Zyrtare, Vitese zbulon të ardhmen e Rashicës

10:10 am 14 Jun 2017

Milot Rashica do të jetë deri në verën e vitit 2020 te Vitese, pasi klubi ka aktivizuar klauzolën për rinovimin e kontratës pas p...

Ndërmjetësi i Rashicës: Te Napoli duan lojtarë fitues dhe ekspertë

1:32 pm 01 Jun 2017

Te Napoli vijon të mbetet e hapur mundësia e transferimit të Milot Rashicës. Emri i kosovarit qarkullon prej më shumë se 1 viti në amb...