Tag: Milan

Penalltia e Kesie, historike!

2:11 pm 21 Sep 2017

Milani fitoi ndeshjen e katërt në Serinë A këtë sezon dhe tashmë numëron 12 pikë në tabelën e klasifikimit. Pa shkëlqyer, kuqezinjtë thyen mbrëmjen e së mërkurës Spal me rezultatin e pastër 2-0. Ky takim u vendos na dy penallti, e para u shënua nga Rikardi Rodriguez ...

Sedorf: Milanit i duhet durim, Montela njeriu i duhur

1:07 pm 13 Sep 2017

Klarens Sedorf është një ndër legjendat e Milanit, futbollist me cilësi të jashtëzakonshme, lider në fushë e jashtë saj. Si trajner nuk i ka e...

Montela i sinqertë: Humbje që na bën mirë, jemi ende pas

11:13 am 11 Sep 2017

Trajneri i Milanit, Vinçenco Montela, ka qenë ndër më të kritikuarit në media pas humbjes së thellë ndaj Lacios, por trajneri kuqezi nuk gjen...

Gjika: Kishin fanella të bukura, ndaj shëtisnin si balerina!

9:49 am 11 Sep 2017

Shpëtim Gjika është nga ata që s’ia përton ta lëshojë ndonjë batutë apo “thumb” dhe së fundmi e ka lëshuar një. Si tif...

Kaliniç refuzon të stërvitet me Fiorentinën: Nuk jam në gjendje

12:45 pm 18 Aug 2017

Nikola Kaliniç tashmë ka vendosur t’i shpallë luftë Fiorentinës, që nuk e lejon të shkojë te Milani. Sulmuesi kroat nuk është paraqitur në stërvitje...

Montela paralajmëron: Duhet shumë kujdes ndaj Shkëndijës dhe Ibraimit!

2:53 pm 16 Aug 2017

Vinçenco Montela nuk e sheh me nënvlerësim Shkëndijën e Tetovës, edhe pse në teori Milani i tij është favorit a...

Milan-Baka, zyrtarizohet lamtumira

1:52 pm 16 Aug 2017

Ajo që pritej prej muajsh, më në fund ka ardhur: Karlos Baka lë Milanin, edhe pse jo përfundimisht. Sulmusi kolumbian, i blerë me bujë n...

Monako refuzon një ofertë nga Milani për sulmuesin kryesor

11:25 pm 10 Aug 2017

Milani është në kërkim të një sulmuesi kryesor dhe akoma nuk ka arritr ra gjejë të duhurin. Por kuqezinjtë kanë lëvizur konkretisht duke i dërg...

Rrëfehet Alegri: Doja të jepja dorëheqjen pas humbjes ndaj Real Madridit

9:31 pm 10 Aug 2017

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri, ka dhënë një intervistë të gjatë për "The Player Tribune". Italiani rrëfen momentet me të bukura me Juvent...

Shkëndija nxjerr në treg biletat ndaj Milanit

4:40 pm 10 Aug 2017

Prej ditës së sotme ka nisur shitja e biletave për ndeshjen e kthimit të play off-it të Europa Ligë me 24 gusht në stadiumin "...

UEFA ndryshon vendin e takimit për Shkëndija-Milan

7:24 pm 04 Aug 2017

Pas hedhjes së shortit të Europa League, ku Shkëndija e Tetovës gjeti Milani dhe ndeshja e parë u caktua në Shkup me datën ...