Tag: Migjen Basha

Abrashi i qetëson të gjithë, Basha jo

1:28 pm 25 Oct 2017

Amir Abrashi ka pasur një dëmtim në gju që e la jasht Kombëtares nç dy ndeshjet e fundit me Spanjën dhe Italinë, sikurse edhe nuk është aktivizuar me Frajburgun prej rreth një muaji. Mesfushori u kthye para disa ditësh me skuadrën, por sërish pati probleme në të njëjtin vend, por fa...

Inzagi feston në shtëpinë e Bashës, derbi i shkon Ujkanit

5:07 pm 09 Sep 2017

U luajt sot java e tretë në Serinë B italiane dhe vetëm dy futbollistë shqiptarë ishin titullarë me ekipet e tyre, por në fund dol...

Trajneri i Barit i thur elozhe Bashës

9:48 pm 24 Jul 2017

Migjen Basha prej disa javësh flitej si një nga largimet e mundshme nga skuadra e Barit.  Për mesfushori e kombëtares shqiptare kanë ...

E gjithë Kombëtarja te Sioni?!

4:09 pm 17 Jul 2017

Askush nuk habitet nëse emri i një futbollisti shqiptar lakohet për një kalim te skuadra e Sionit në Zvicër. Këtë verë me ...

Avelino e Gjimshitit nuk ndalet, zhgënjim për Bashën, Canin dhe Manajn

5:49 pm 08 Apr 2017

Avelino vijon të bëjë një ecuri fantastike në kampionat, pavarësisht lajmeve të ditës së djeshme në lidhje një dënim të mundshëm nga ...

Bari kërkon rikthimin e Bashës para afatit

5:20 pm 23 Mar 2017

Migjen Basha po zhvillon një super sezon te Bari në Serinë B. Mesfushori shqiptar është kthyer në një nga pikat kryesore të skuadrës që drejto...

Basha: Venturës i jam mirënjohës, ja si duhet të luajmë në Itali

2:01 pm 21 Mar 2017

Nëse ka ndonjë lojtar të Kombëtares shqiptare që e njeh mirë Italinë dhe trajnerin e saj Xhakomo Ventura, është pikërisht Migjen Basha. Me...

Basha zbulon strategjinë ndaj Italisë

2:33 pm 20 Mar 2017

Migjen Basha, mesfushori i barit, ka folur për “Supersport: në momentin e mbërritjes në aeroportin e Rinasit, teksa tregon për eksperiencën e tij ...

Basha titullar, Bari nuk di të ndalet më

11:39 pm 27 Feb 2017

Skuadra e Barit duket se e ka gjetur ritmin e fitoreve, teksa nuk di të ndalet në kampionat. Ekipi ku luan edhe Migjen Basha re...

Basha titullar, Bari fiton “spektaklin” e golave

11:01 pm 24 Feb 2017

Bari i Migjen Bashës ka arritur të marrë mbrëmjen e sotme një super fitore në transfertë. Skuadra ku luan mesfushori shqiptar ka triumfu...

Basha dhe Bari janë super, Ndoj “zverdhet” në humbjen e Breshias

5:10 pm 18 Feb 2017

Bari i Migjen Bashës vijon të marrë rezultate pozitive në Serinë B italiane. Skuadra ku aktivizohet edhe  mesfushori shqiptar mposhti pa shumë probleme 3-1 ekip...