Tag: Merkato

Konfirmohet, Muarem: Po bisedoj me Flamurtarin, por…

10:09 am 11 Nov 2017

Flamurtari do fantazi në mesfushë dhe e ka piktuar mesfushorin e avancuar që do për në muajin janar. Bëhet fjalë për një tjetër shqiptar të Maqedonisë, por që luan në Kazakistan me Aktoben. Vlonjatët kanë nisur bisedimet me menaxherin e mesfushorit Muarem Muarem, i cili ka qenë pjesë e Karabakut, duke fi...

“Vitrina” Skënderbeu, Fakiç zbulon ofertat

2:05 pm 30 Oct 2017

Skënderbeu po bën mirë në kampionat dhe tashmë kryeson me pesë pikë më shumë se Kukësi i vendit të dytë, ndërsa Partizani...

“Tundim” nga Rumania për Ze Marian

9:42 am 25 Oct 2017

Tirana ka fituar pesë ndeshjet e para në kampionat dhe po përgatitet për të radhës me Tomorin në Kuçovë, ndërkohë që l...

400 mijë $ për Jashanicën, ja pasuesi

8:58 am 21 Oct 2017

Skënderbeu do të shesë në janar, ndërkohë që drejtori Haris Fakiç u shpreh para ndeshjes me Partizanin e Beogradit se kjo do të ndodh...

Nis operacioni “fshesa” te Luftëtari, ikin dy

2:42 pm 18 Oct 2017

Luftëtari tashmë ka një trajner të ri, ndërkohë që lëvizjet në klubin gjirokastrit nuk janë bërë vetëm në stafin teknik, pasi k...

Tirana piketon sulmuesin tjetër

10:58 am 13 Oct 2017

Tirana nuk i ndahet merkatos në Afrikë dhe Gor Mahias, ish-ekipit të teknikut Ze Maria, që gjatë verës tentoi t’u merrte kenianëve tre lo...

Partizani e gjen që tani sulmuesin e ri

9:09 am 10 Oct 2017

Partizani në katër ndeshjet e para të Superiores nuk ka shënuar dot asnjë gol, gjë që normalisht nuk i pëlqen askujt dhe në k...

Egnatia prezanton katër nigerianë

11:25 am 07 Oct 2017

Egnatia gjatë verës ka qenë shumë aktive në merkato, duke afruar disa lojtarë cilësorë, ndërkohë që u ruajt edhe pjesa më e madhe e gr...

Si u “fal” Ali Soue!

10:08 am 26 Sep 2017

Kaleb Ekuban ishte një histori suksese në futbollin shqiptar sezonin e shkuar, teksa ganezi me Partizanin shënoi 17 gola dhe në fund Kievo e shit...

Tirana prish kontratën me sulmuesin

11:14 am 24 Sep 2017

Tirana luan sot ndeshjen e dytë në kampionatin e së Parës, teksa prej orës 15:00 do të përballet me skuadrën e Pogradec...

Dita e Jasir Asanit

9:28 am 22 Sep 2017

Jasir Asani iu plotësua dëshira e parë kur u thirr nga Shqipëria U21, ndërkohë që tanimë ai ka një tjetër dëshirë:...