Tag: Merkato

Krasniqi kundër rrymës, ja klubi i ri

9:51 am 12 Jan 2018

Klubet e Kategorisë Superiore kanë bërë shumë lëvizje këtë sezon, teksa ka pasur edhe afrime nga kampionati maqedonas. Në verë, por edhe në janar Flamurtari i hodhi sytë përtej kufirit dhe ka realizuar përforcime të rëndësishme. Edhe Teuta me Vllazninë kanë marrë atje lojtarë për mbrojtjen, por ka edhe nga ata që...

Konfirmohet Memini, Dedja: Ja ç’dua nga merkatoja!

10:13 pm 08 Jan 2018

Lushnja ka nisur fazën përgatitore në resort “Tropikal” në Durrës, aty ku verdhejeshilët do të kryejnë nga dy seanca në ditë. Pritej ...

Zyrtare, transferohet talenti i Apolonisë

8:28 pm 08 Jan 2018

Skënderbeu ka afruar në ekip një sulmues të së ardhmes. Klubi i Apolonisë ka zyrtarizuar shitjen e sulmuesit Blerim Krasniqit dhe i uron atij s...

Godet Teuta, dy zyrtarizime njëherësh

7:43 pm 08 Jan 2018

Bojan Gjorgievski ishte afrimi i parë i Teutës në merkaton e janarit, ndërkohë që janë bërë edhe dy lëvizje të tjera dhe t...

Dy mesfushorë për Kukësin, Bardulla dhe një gjeorgjian

9:22 am 08 Jan 2018

Jo vetëm në mbrojtje kërkohet të ndërhyhet te Kukësi, pasi stafi teknik kërkon edhe një tjetër mesfushor qendre veç Donje...

Flamurtari-Skënderbeu, projektohet një shkëmbim

8:55 am 08 Jan 2018

Aksi Vlorë-Korçë mund të sjellë surpriza, pasi mes Skënderbeut dhe Flamurtari mund të ketë një marrëveshje për shkëmbim lojtarësh. Trajneri ...

Katër afrime te Kamza, projektohet edhe dy

4:29 pm 07 Jan 2018

Kamza ka nisur fazën përgatitore në Antalia, ku do të zhvillojë edhe disa ndeshje miqësore, mes tyre një kundër kryesuesve të Super...

Një kroat për Kukësin

11:00 am 07 Jan 2018

Prioritet për Kukësin është afrimi i një mbrojtësi të djathtë, pasi me largimin e Hallaçit nga futbolli i luajtur, alternativa e vetme p...

Gati terreni, Mauexhe në shitje

10:36 am 06 Jan 2018

Tirana mund të humbasë një nga lojtarët më të rëndësishëm këtë muaj. Mesfushori Toni Mauexhe ka një ofertë në klub dhe bardh...

Prapaskena me Abazajn, shitet këtë muaj?

9:20 am 06 Jan 2018

Në Korçë dhe në Gjirokastër nuk zyrtarizojnë asgjë, edhe pse vetë Kristal Abazaj ka deklaruar që do të jetë pjesë e Skënderbeut sezonin e ard...

Nikaj: Kemi refuzuar miliona, lojtarët s’kanë çmim

5:32 pm 05 Jan 2018

Kastrioti renditet i pari në klasifikim, me pesë pikë më shumë se Egnatia e vendit të dytë. Krutanët që në fillim të sezonit janë projek...