Tag: Mërgim Vojvoda

Nga rezervë te Shpresat, titullar te Kosova

4:00 pm 14 Nov 2017

Në momentin që FIFA e UEFA njohën Kosovën, ishin disa lojtarët që zgjodhën të linin Shqipërinë për të veshur fanellën e skuadrës së drejtuar nga Albert Bunjaki në kualifikueset e “Botërorit Rusi 2018”. Emrat që sollën debate të shumta ishin ato të Milot Rashicës, Alban Mehës, Amir Rrahmani...

Një mbrojtës “braktis” Shqipërinë për Kosovën

3:08 pm 01 Nov 2016

Pas ikjes së disa lojtarëve nga Shqipëria tek Kosova, një tjetër futbollist ka vendosur t'a bëjë këtë gjë. Bëhet fjalë p...

Festë për Vojvodën, Zeneli shënon sërish

9:28 pm 20 Sep 2016

Muskroni luajti sot në mbrëmje ndaj Deselit në fazën e 1/16-tave në Kupën e Belgjikës dhe kaloi më tej pas gjuajtjes së penalltive. Në fushë në pjesën e dytë zbriti edh...

Vojvoda si në ëndërr, tregon synimet

6:46 pm 15 Aug 2016

Mërgim Vojvoda, mbrojtësi 21-vjeçar i Shpresave, bëri një hap të madh në karrierë këtë verë, pasi kaloi nga Karl Zeiss Jena te Mouskron në elitën e futbollit b...

Ejupi shënon në “derbin kuqezi”, Vojvoda në rritje

9:16 pm 14 Aug 2016

Java e pestë e kampionatit kroat u mbyll me një përballje shqiptarësh, pasi në sfidën Osijek-Hajduk Split zbritën në fushë nga minuta e parë tre shqiptarë. Muzafe...

Vojvoda, hap të madh në karrierë

2:39 pm 29 Jun 2016

Mërgim Vojvoda, mbrojtësi i djathtë i Shqipërisë U21, i cili sezonin e fundit ka luajtur me Karl Zeis Jena në Gjermani, është tranferuar te Muskron Peruvelz n...