Tag: Mergim Berisha

Një tjetër Berishë për kombëtaren ?

12:39 pm 05 Jan 2018

Kuqezinjtë do zhvillojnë miqësoren kundër Norvegjisë në mars. Me datë 26 djemtë e Panuçit do zbresin në "Elbasan Arena". Konfirmimi vjen dhe nga vetë federata shqiptare e futbollit e cila nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në "facebook" ka shpallur axhenden e kombëtares për këtë takim. "Federata Shqiptare e Futbolli...

Mërgim Berisha huazohet në Superligë

6:51 pm 21 Aug 2017

Mërgim Berisha, sulmuesi 19-vjeçar që para disa kohësh nënshkroi kontratë profesionisti me Salzburgun, është huazuar në një ekip tjetër të Bundesli...

Talenti Berisha: Luaj për Kombëtaren që më fton

10:33 pm 12 Dec 2016

Është një nga talentet më premtues në futbollin austriak, por është shqiptar. Bëhet fjalë për talentin Mërgim Berisha, i cili aktivizohet ke skuadrën...

Berisha, një “tren” në Austri

7:41 pm 19 Aug 2016

Gjashtë ndeshje, 6 gola, shënuesi më i mirë i divizionit të dytë austriak: Mërgim Berisha e ka nisur në mënryë spektakolare sezonin e ri ...

Talenti nga Kosova shpërthen në Austri

12:23 pm 30 Jul 2016

Quhet Mërgim Berisha dhe është vetëm 18 vjeç, por duket se ka një të ardhme të shkëlqyer përpara. Sulmues i talentuar,...