Tag: Mercedes

Hamilton mbret, Fetel “fundoset” në fund

3:44 pm 16 Jul 2017

Çmimi i Madh i Britanisë së Madhe ka një pronar dhe ai quhet Ljuis Hamilton. Anglezi triumfoi edhe sot, për të katërtin vit rresht dhe të pestin në total, duke u bashkuar me mite si Alen Prost e Xhim Klark. Delir total në Angli, ku Hamilton zhvilloi garën perfekte, ndërsa vuajti shumë ...

Rosberg triumfon për herë të parë në Itali

1:31 pm 04 Sep 2016

Niko Rosberg ka triumfuar sot në Çmimin e Madh të Italisë në Formula 1 dhe tashmë është vetëm 2 pikë larg Ljuis Hsmiltonin në renditjen e pë...

Hamilton rihap Botërorin

8:46 pm 12 Jun 2016

Ljuis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Kanadasë dhe ka rihapur garën për titull në Formula 1. Kampioni në fuqi ka triumfuar...

Rosberg, thjesht “përbindësh”

12:21 pm 17 Apr 2016

Viti 2016 në Formula 1 ka vetëm një emër: Niko Rosberg. Piloti i Mercedesit duket i pandalshëm dhe ka triumfuar edhe në Kinë, n...

Frikë dhe surprizë në Australi

8:11 am 20 Mar 2016

Sezoni i ri në Formula 1 ka nisur me një garë të çmendur në Australi, ku ka triumfuar sërish Mercedesi, por jo me kampionin ...

Mercedes fantastik në Japoni

7:59 am 27 Sep 2015

Nuk ka rivalë Mercedesi, sepse Ljuis Hamilton dhe Niko Rosberg kanë zaptuar dy vendet e para në Çmimin e Madh në Suzuka të Japonisë,...

Hamilton, një dorë te titulli

2:11 pm 06 Sep 2015

Nuk ka rëndësi ngjyra e flokëve, nuk ka rëndësi që garohej në shtëpinë e Ferrarit, sepse edhe në Monca Ljuis Hamilton ka bërë “adet...

Hamilton shfajëson Mercedes-in

6:58 pm 24 May 2015

Vendi i tretë në Çmimin e Madh të Montecarlo-s ishte një disfatë dhe një zhgënjim për pilotin e Mercedes-it Lewis Hamilton, i cili ka paguar vendimin e g...

Gafa e Mercedes-it ndëshkon Hamilton-in

3:01 pm 24 May 2015

Lewis Hamilton kërkonte ta festonte rinovimin me Mercedes-in me një fundjavë perfekte dhe e tillë ishte, deri pranë përfundimit të Çmimit të Madh në Monaco. Pas nisj...

Hamilton rinovon me shifra të çmendura

11:33 am 20 May 2015

Më në fund Lewis Hamilton ka vendosur të firmosë: piloti britanik ka gjetur marrëveshjen me Mercedes-in dhe tashmë është zyrtare firma në një kontratë 3-vjeçar...

Mercedes absolut

2:25 pm 10 May 2015

Çmimi i Madh i Spanjës, në Montmelò, zhvilluar mesditën e së dielës, nuk ka dhuruar surpriza dhe është dominuar totalisht nga skuderia Mercedes. ...