Tag: Manchester United

“Runi është më i miri… si portier”

11:29 am 25 Apr 2017

“Uejn Runi është portieri më i mirë nga lojtarët e Mançester Junajtid”, kështu thotë mbrojtësi italian Mateo Darmian, i afruar prej Torinos nga skuadra angleze. Në rast se “djajve të kuq” do u duhet të fusin një lojtar në portë, gjë që u ka ndodhur më parë, me Xhon O’shi dhe Rio Ferdinand që kanë...

Tre në garë për Ljuk Shau

1:32 pm 24 Apr 2017

Ljuk Shau është një ndër mbrojtësit më të shtrenjtë, por te Mançester Junajtid lojtari nuk ka shumë mundësi dhe Murinjo i ka “bërë ...

“Çmendet” Junajtid, 70 milionë për mbrojtësin e PSG-së

11:14 am 22 Apr 2017

Problemet në mbrojtje te Mançester Junajtid këtë sezon kanë bërë që Murinjo të mendojë për të bërë një merkato cilësore në pra...

“Runej e mbylli me Mançesterin, Junajtid me fat në Europë”

1:24 pm 21 Apr 2017

Uejn Runej nuk luajti asnjë minutë nga 120 të tilla që luajti dje Mançester Junajtid në Europa League, kundër Anderlehtit, çka sipas Roi Kin isht...

Jo vetëm Konte, tjetër ekip anglez pas Moratës

11:56 am 17 Apr 2017

Alvaro Morata është nj nga dëshirat e Antonio Kontes për merkaton e verës, teksa me Diego Kostën me “valixhe në duar”, tr...

Ibra vendos për të ardhmen

10:38 am 10 Apr 2017

Zlatan Ibrahimoviç duket se e ka vendosur ku do të luajë sezonin e ardhshëm, teksa “tuttomercatoweb” raporton sot se rinovimi me Mançestër Junajtid...

Derbi për Herri Kejn

10:25 am 03 Apr 2017

Herri Kejn po kalon muajt e fundit te Totenhemi. Sulmuesi anglez me shumë gjasa do të largohet nga skuadra e tij aktuale për ta vazhduar karrierën në një ekip të madh ku mund të synojë...

Murinjo i dëshpëruar: Këta lojtarë nuk vlejnë për Junajtid!

2:59 pm 02 Apr 2017

Pa Zllatan Ibrahimoviç, Mançester Junajtid vken shumë pak. Dje skuadra e drejtuar nga Zhoze Murinjo barazoi 0-0 dje kundër Uest Bromit, në një s...

Mesfushori i Junajtid mbyll sezonin

11:17 pm 31 Mar 2017

Hoze Murinjo merr një lajm të keq tani kur sezoni është duke u bërë mjaft i nxehtë në Premier Ligë. Mançester Junajtid ka humbur ...

E bujshme, Murinjo përgatit ofertën për Hysajn

7:44 pm 31 Mar 2017

Mançester Junajtid i rikthehet edhe njëherë pistës për të transferuar Elseid Hysajn. Sipaj asaj që raporton goal.com, Hoze Murinjo është vën...

Junajtid i bën ofertë “yllit” të Napolit

4:34 pm 30 Mar 2017

E ardhmja e Driens Mertens është gjithnjë e më larg Napolit. Sulmuesi belg po kalon një super formë në Serinë A duke tërhequr vëmëndjen...