Tag: Manchester Derby

Nuk ka dënime për sherrin pas derbit të Mançesterit

7:46 pm 21 Dec 2017

Federata Angleze e futbollit hapi një çështje hetimore pas ndeshjes mes Junajtidit dhe Sitit, pasi në tunelin e dhomave të zhveshjeve plasi sherri mes lojtarëve dhe stafit të dyjave ekipeve. FA iu kërkoi të dy skuadrave versionin e tyre të historisë dhe hapi një hetim të plotë të ngjarjes. Pasi kanë kaluar më shumë se dhje...

Murinjo: Guardiola nuk di të sillet!

7:13 pm 12 Dec 2017

Derbi i Mançesterit mori një pamje të shëmtuar pas ndeshjes, pasi në dhomat e zhveshjes pati një përplasje mes dy ekipeve. Rreth 3...

Derbi i Mançesterit pati edhe “viktima”

7:56 pm 11 Dec 2017

Pas ndeshjes mes Junajtidit dhe Sitit, në korridorin që ndan dy dhomat e zhveshjes pati trazira midis lojtarëve dhe trajnerëve të dyja ekipe...

Shfryn Murinjo! ”Guardiola është një gënjeshtar!”

7:05 pm 06 Dec 2017

Tekniku portugez i “Djajve të kuq” njihet për deklaratat e tij për mediat, shpeshherë dhe ironike, por mesa duket kësaj radhe është vetë ...