Tag: Manchester City

Juventus ‘’ngec’’ ndaj Totenham, Mançester Siti spektakël dhe kualifikim

11:11 pm 13 Feb 2018

Janë mbyllur dy sfidat e para në Ligën e Kampioneve për vitin 2018, duke mbyllur një kualifikim dhe tjetrin e ka lënë të hapur. Në Torino, Juventus e nisi ndeshjen me marshin e duhur pasi brenda nëntë minutave shënon dy herë me Gonzalo Higuain. I pari vjen pas një vertikalizimi, ku Pjaniç gjen...

Mançester Siti skuadra më e shtrenjtë në botë

7:33 pm 13 Feb 2018

Mançester Siti po bën jo vetëm një sezon të mirë në Angli, por vlerësohet edhe jashtë fushe sidomos për shpenzimet...

Pep synon argjentinasin Dibala

7:22 pm 08 Feb 2018

Mediat britanike bëjnë me dije se objektivi kryesor i Mançester Sitit gjatë merkatos së verës do të jetë ylli i Juventusit, Paolo Di...

PSG dhe Siti garojnë për shpenzimet

10:47 pm 07 Feb 2018

Instituti i futbollit CIES ka publikuar sot një klasifikim me klubet që kanë shpenzuar më shumë duke patur raport negativ në merkato. Për të nxje...

Evertoni synon francezin Mangala

7:38 pm 31 Jan 2018

Pavarësisht se vëmendjen e mediave britanike e kanë marrë ekipet e mëdha, Evertoni ka qenë një nga skuadrat më aktive gjatë kësaj mer...

Vjen Laporte, Siti mbrojtjen më të shtrenjtë në botë

7:32 pm 29 Jan 2018

Mançester Siti kërkonte prej kohësh të transferonte në “Etihad” një mbrojtës cilësorë dhe më në fund ia kanë arritur. Klubi anglez ka ...

Atletiko habit, kërkon rikthimin e Agueros

7:15 pm 24 Jan 2018

Një lajm i bujshëm ka pushtuar mediat britanike gjatë ditës së djeshme. Sipas tyre, gjigantët spanjollë të Atletiko Madridit kërkojnë të siguroj...

Pep: Sançezit i uroj fat tek Junajtid

8:19 pm 19 Jan 2018

Në vigjilje të sfidës kundër Njukasëllit, tekniku Pep Guardiola doli në një deklaratë për shtyp,  ku preku disa tema. Spanjolli foli për n...

Pas Otamendit, rinovon edhe Fernandinjo

8:15 pm 19 Jan 2018

Tek Siti kanë filluar rinovimet e kontratave. Pas rinovimit nga mbrojtësi argjentinas, Otamendi, për Sitin ka rinovuar edhe kapiteni Fernandinjo. Mesfushori brazilian është...

Otamendi rinovon, i Sitit deri në vitin 2022

7:49 pm 17 Jan 2018

Mbrojtësi i Mançester Sitit, Nikolas Otamendi, ka rinovuar kontratën e tij me “Citizens” dhe do të veshë fanellën e qytetarëve deri në ...

“Dridhet” Liverpuli, Siti thyhet në “Anfield”

8:26 pm 14 Jan 2018

Liverpuli dhe Mançester Siti luajtën sotnë përballjen më kryesore të javës së 23-të në Premier Ligë. Siti i Guardiolës vinte në kët...