Tag: Mançester Junajtid

Junajtid e nis mbarë sezonin, shkëlqen Lukaku

6:55 pm 13 Aug 2017

Mançester Junajtid e ka nisur mjaft mbarë sezonin e ri pasi ka mundur me rezultatin e thellë 4-0 Uest Hemin. Serinë e golave e ka hapur blerja me e shtrenjtë e kësaj verë për djajtë e kuq, Romelu Lukaku i cili ka shënuar një dopietë dhe e ka nisur mjaft mbarë eksper...

Zyrtare: Matiç transferohet tek Junajtid

5:45 pm 31 Jul 2017

Nemanja Matiç është lojtari më i ri i Mançester Junajtid i cili ka nëshkruar një kontratë 3-vjeçare, me një mundësi për ta rino...

UEFA dënon dy mbrojtësit e Junajtid

5:17 pm 31 Jul 2017

Uefa ka ndëshkuar dy mbrojtësit e Mançester Junajtid sepse kanë shkelur rregulloren e dopingut pas finales së Europa Ligë, ku fituan kundër...

Ibrahimoviç nuk largohet nga Europa

7:17 pm 30 Jul 2017

Zllatan Ibrahimoviç ishte i lidhur me një transferim në SHBA tek La Galaksi,por ka qënë vetë presidenti i klubit amerikan Kris Klain në një...

Murinjo i jep fund zërave për transferimin e Ronaldos

6:09 pm 16 Jul 2017

Hose Murinjo i ka dhënë fund zërave të merkatos se ylli i Realit të Madridit, Kristiano Ronaldo do të transferohet tek ish-ekipi i tij ...

Murinjo i hap derën Ibras

11:07 pm 14 Jul 2017

Hose Murinjo ia ka hapur derën Zlatan Ibrahimoviçit pasi atij në fundit e sezonit i mbaroi kontrata me djajtë e kuq dhe nuk pranoi ta r...

Murinjo largon një mbrojtës

7:09 pm 14 Jul 2017

Menaxheri i Mançester junajtid, Hose Murinjo, ka dhënë dritën jeshile për largimin e mbrojtësit Kris Smoling nga ekipi në këtë me...

Januzaj përfundon në Spanjë

9:58 pm 12 Jul 2017

I konsideruar si fenomeni i ri i futbollit botëror dhe Mançester Junajtid që e vlerësoi aq shumë, saqë i dha fanellën me nu...