Tag: Mançester Junajtid

Pogba “përjeton” emocionet e botërorit para kohe…

11:37 am 06 Dec 2017

Mesfushori francez i Mançester Junajtidit, Pol Pogba, është fotografuar në krahun e modeles ruse, Viktoria Lopirevia, e cila do të jetë ambasadorja e botërorit "Rusi 2018". Modelja ruse ishte në "Old Trafford" për të mbështetur ekipin e saj të zemrës, CSKA-në e Moskës, skuadër e cila luajti kundër "Djajve të kuq"...

Pogba-De Brujne, “luftë” deklaratash para derbit

11:07 am 05 Dec 2017

Shumë pak ditë na ndajnë nga derbi i Mançesterit në kampionatin anglez dhe presioni ka filluar të ndihet edhe tek lojtarët e të dyja eki...

Junajtid e nis mbarë sezonin, shkëlqen Lukaku

6:55 pm 13 Aug 2017

Mançester Junajtid e ka nisur mjaft mbarë sezonin e ri pasi ka mundur me rezultatin e thellë 4-0 Uest Hemin. Serinë e golave e ka...

Zyrtare: Matiç transferohet tek Junajtid

5:45 pm 31 Jul 2017

Nemanja Matiç është lojtari më i ri i Mançester Junajtid i cili ka nëshkruar një kontratë 3-vjeçare, me një mundësi për ta rino...

UEFA dënon dy mbrojtësit e Junajtid

5:17 pm 31 Jul 2017

Uefa ka ndëshkuar dy mbrojtësit e Mançester Junajtid sepse kanë shkelur rregulloren e dopingut pas finales së Europa Ligë, ku fituan kundër...

Ibrahimoviç nuk largohet nga Europa

7:17 pm 30 Jul 2017

Zllatan Ibrahimoviç ishte i lidhur me një transferim në SHBA tek La Galaksi,por ka qënë vetë presidenti i klubit amerikan Kris Klain në një...

Murinjo i jep fund zërave për transferimin e Ronaldos

6:09 pm 16 Jul 2017

Hose Murinjo i ka dhënë fund zërave të merkatos se ylli i Realit të Madridit, Kristiano Ronaldo do të transferohet tek ish-ekipi i tij ...

Murinjo i hap derën Ibras

11:07 pm 14 Jul 2017

Hose Murinjo ia ka hapur derën Zlatan Ibrahimoviçit pasi atij në fundit e sezonit i mbaroi kontrata me djajtë e kuq dhe nuk pranoi ta r...

Murinjo largon një mbrojtës

7:09 pm 14 Jul 2017

Menaxheri i Mançester junajtid, Hose Murinjo, ka dhënë dritën jeshile për largimin e mbrojtësit Kris Smoling nga ekipi në këtë me...

Januzaj përfundon në Spanjë

9:58 pm 12 Jul 2017

I konsideruar si fenomeni i ri i futbollit botëror dhe Mançester Junajtid që e vlerësoi aq shumë, saqë i dha fanellën me nu...