Tag: Mancester City

Arsenali heq dorë nga Sançez për 40 mln paundë

7:26 pm 08 Jan 2018

Ylli i Arsenalit, Aleksis Sançez, nuk dëshiron të qëndrojë në “Emirates” dhe ka kërkuar publikisht të largohet. Venger nuk ka lejuar një largim të tij në merkaton e verës, duke shpresuar se do e bindë sulmuesin kilian të rinovojë kontratën. Por 29-vjeçari nuk ka preferuar të zgjasë kontratën e tij, që i s...

Pogba-De Brujne, “luftë” deklaratash para derbit

11:07 am 05 Dec 2017

Shumë pak ditë na ndajnë nga derbi i Mançesterit në kampionatin anglez dhe presioni ka filluar të ndihet edhe tek lojtarët e të dyja eki...

Guardiola ” thumbon” Realin e Madridit

11:20 pm 27 Jul 2017

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola nuk e përjashton mundësinë se " qytetarët", mund të bëjnë një goditje të madhe deri në pë...

Danilo prezantohet si “qytetar”, më bindi Guardiola

5:15 pm 23 Jul 2017

Danilo është zyrtarisht futbollist i Mançester Sitit. Braziliani është prezantuar ditën e sotme si blerja më e re nga trajneri Pep Guardiola dhe she...

Roma hedh sytë nga kampionati anglez

11:51 pm 17 Jul 2017

Përveç Milanit që është super aktiv në merkaton veror,  një tjetër ekip italian që është aktiv  në merkato është Roma që me  ardhjen e Monkit  ...

Nolito rikthehet në Spanjë

8:44 pm 15 Jul 2017

Sevilja dhe Manccester Siti kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Nolitos.  Duke u bazuar tek marrëveshja, e cila mund të bëhët z...

Siti arrin akordin me Totenhemin për Uolkerin

7:04 pm 13 Jul 2017

Manchester City dhe Tottenham kanë rënë dakord për transferimn e Kajl Uolker për shumën e 50 milionë eurove. City kishte arritur me ko...