Tag: Manaj

Piza në telashe, vjen penalizimi i radhës

3:36 pm 20 Mar 2017

Nuk ka paqe për Pizën, edhe pse prej pak muajsh ka ndërruar pronar dhe më në fund ka lënë pas krizën e thellë brenda klubit, me lojtarët që nuk paguheshin prej muajsh. Megjithatë, në Itali ka rregulla, që duhen respektuar, ndaj vonesat në shlyerje detyrimesh financiare ndëshkohen ashpër, jo si në...

Manaj sërish gol, por nuk mjafton

5:34 pm 18 Mar 2017

Një javë, dy gola: Rej Manaj më në fund është zhbllokuar dhe po gjen ritmin e duhur. Sot sulmuesi i kombëtares sonë sot shënoi s...

Më në fund, Manaj!

7:27 pm 12 Mar 2017

U desh ndeshja e nëntë në Serinë B me fanellën e Pizës, që Rej Manaj të gjente golin e parë me klubin e ...

Cani ndërron “stafetën” me Manajn, barazon Gjimshiti

11:17 pm 28 Feb 2017

Është luajtur java e 28-të e Serisë B italiane, aty ku shumë lojtarë shqiptarë kanë qenë titullarë me skuadrat e tyre. Berat Gjimshiti luajti për 90 min...

Prezantohet Manaj: Shpresoj të jetë zgjedhja e duhur

3:06 pm 20 Jan 2017

Rej Manaj është prej ditësh një futbollist i Pizës dhe sot është shfaqur para medieve për t’u prezantuar. “Dua të bëjë gjëra të...

Zyrtarizohet Rei Manaj

3:54 pm 18 Jan 2017

Tashmë është zyrtare! Rei Manaj është lojtari më i ri i Pizës. Sulmuesi shqiptar ka kompletuar transferimin e tij te skudra zikaltër ditën e ...

Manaj në listën e lojtarëve dështim në Serinë A

12:02 pm 13 Dec 2016

Rey Manaj ka qenë një zhgënjim total këtë sezon te Peskara. Sulmuesi shqiptar ka patur një ecuri të dobët në Serinë A, edhe ps...

Peskara, tifozët kontestojnë skuadrën

11:56 pm 12 Dec 2016

Humbja e fundit që Peskara pësoi me Krotonen, duket se nuk është kapërdirë nga tifozët e saj. Qindra prej tyre kanë kontestu...

Memushaj dhe Manaj zhgënjimet e Peskarës

9:15 pm 10 Dec 2016

Peskara pësoi humbjen e rradhës në kampionat, teksa lojtarët shqiptarë pas ndeshjes u vlerësuan me këto nota. Ledian Memush...

“Dramë” për Memushajn, humbet penallti në humbjen e Peskarës

7:55 pm 10 Dec 2016

Ledian Memushaj bëhet sërish protagonist negativ te Peskara. Mesfushori shqiptar ka humbur një 11 metërsh, i dyti për këtë sezon, në humb...

Revolucion te Peskara, rrezikon Manaj

10:22 pm 07 Dec 2016

Pas ecurisë negative në këtë seson për Peskarën, presidenti i saj premton revolucion në merkaton e janarit. Daniele Sebastiani shprehet se skuadra...