Tag: Lushnja

Kamza ngjitet me ashensor, Kukësi triumfon në derbi

4:02 pm 24 Feb 2018

Janë luajtur dy ndeshjet e para të javës së 21 në Kategorinë Superiore në Kukës dhe Lushnje. Kukësi arrin të fitoj  përballë një ndër kundërshtarëve më të nxehtë të viteve të fundit, Laçit. Kukësi ka dominuar pjesën më të madhe të ndeshjes por edhe Laçi ka pasur mundësitë e veta m...

Simptomat e vendit të fundit dhe … Lushnja!

12:50 pm 17 Feb 2018

Vendimi i FSHF-së në vitin 2013 për të ulur numrin e ekipeve, nga 12 në 10, kishte si qëllim rritjen e kualitetit të garës në Kateg...

Në Lushnjë ka ”epidemi”, pa trajner dhe pa lojtarë në Vlorë

5:46 pm 16 Feb 2018

Nuk ka qetësi në Lushnje edhe pas largimit të teknikut shkodran Hysen Dedja, i cili është shprehur se është aty gati për të folur...

Dedja paraqet dorëheqjen, vendos Tushe

5:40 pm 12 Feb 2018

Lushnja është thuajse e rënë nga Superiorja. Matematika i mban në lojë, por vetë ata përbrenda e dinë që për të mbijetuar në...

Kamza “shtyp” Kukësin, Vllaznia merr frymë në Lushnjë

4:00 pm 10 Feb 2018

Lushnja 0-2 Vllaznia Golat: 64’, 74’(pen) Sukaj Kukësi 0-1 Kamza 70’ Rezi Janë mbyllur dy ndeshjet e para të ditës së sotme në Kategorinë Superiore. Në Lushnje dhe Kukës ndeshjet vendosen në...

Vllaznia vuan me Tërbunin, Erzeni i tregon forcën Lushnjës

5:43 pm 19 Jan 2018

Vllaznia është rikthyer në Shqipëri pas minifazës përgatitore të zhvilluar në Ulqin. Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka ka zhvilluar një miqësore ...

Konfirmohet Memini, Dedja: Ja ç’dua nga merkatoja!

10:13 pm 08 Jan 2018

Lushnja ka nisur fazën përgatitore në resort “Tropikal” në Durrës, aty ku verdhejeshilët do të kryejnë nga dy seanca në ditë. Pritej ...

Lushnja “pazar” te Kukësi, pritet Tasiç

11:13 am 08 Jan 2018

Lushnja kërkon të përforcohet në mbrojtje, pasi ka disa lojtarë të dëmtuar në këtë repart. Erion Xhafa nuk është ende gati, ashtu ...

Nga Borshi te Prendi, lëvizin te Lushnja

10:55 am 27 Dec 2017

Lushnja ka nisur me testet që tani, teksa nën urdhrat e trajnerit Hysen Dedja janë vendosur disa futbollistë të rinj, të cilët do kërk...

U dëmtua para Laçit, operohet mbrojtësi i Lushnjes

7:06 pm 26 Dec 2017

Lushnja ka vuajtur këtë pjesë të sezonit mungesat e shumta, kryesisht për shkak të dëmtimeve. Së fundmi e pësoi qendërmbrojtësi...

400 milionët e “pavlera” të Lushnjes

11:29 am 25 Dec 2017

Lushnja ka grumbulluar më pak pikë se të gjitha skuadrat e Superiores dhe është ekipi me më shumë shanse për të rënë një kategor...