Tag: Lushnja

Në Lushnje u soset durimi, gati gjobat

10:16 am 18 Sep 2017

Dy ndeshje, dy humbje për Lushnjen. Skuadra e drejtuar nga Artan Bano është kandidatja kryesore për t’u kthyer sërish në të Parën dhe presioni po ndihet që tani. Që pa nisur kampionati ishte krijuar ky lloj perceptimi për lushnjarët, por dy sfidat e para të humbura në fushë asnjanëse ...

“Jemi në Superiore, këto nuk falen”

12:00 pm 17 Sep 2017

Ndaj Vllaznisë shënuan një autogol, ndërkohë që me Flamurtarin pësuan dy gola në rrëmujë dhe kjo normalisht e zhgënjen trajnerin A...

Flamurtari-Lushnja, formacionet zyrtare

3:14 pm 16 Sep 2017

Kategoria Superiore – Java 2 E shtunë, më 16 shtator, ora 16:00 Stadiumi “Adush Muçaj”, Ballsh Flamurtari – Lushnja Flamurtari: Nurkoviç, Siljanovski, Jakovljeviç, Bicaj, Musta, Pollozhani, Si...

Koeficientët | Lushnja, asnjë shans ndaj Flamurtarit

10:44 am 16 Sep 2017

Flamurtari dhe Lushnja janë në kërkim të pikëve të para në kampionat, pasi kanë humbur përballjet e para. Vlonjatët u mposhtën n...

Bano i gëzohet një rikthimi

12:21 pm 15 Sep 2017

Lushnja e nisi kampionatin me humbje, pasi Vllaznia ishte një “kockë e fortë” për ta dhe u shënoi dy gola. Trajneri Bano pas ndesh...

Vllaznia bind, likuidon Lushnjen

5:48 pm 10 Sep 2017

Lushnja dhe Vllaznia u përballën mes tyre në “Loni Papuçiu” dhe ishin shkodranët ata që fituan pa probleme, duke e nisur me k...

Lushnjarët e kanë me Jorgjin, një autogol zhbllokon ndeshjen

4:48 pm 10 Sep 2017

Vllaznia ka dominuar pjesën e parë të takimit me Lushnjen, teksa ndeshja është luajtur më së shumti në gjysmëfushën e skuadrës së drejtu...

Lushnja-Vllaznia, formacionet zyrtare

3:12 pm 10 Sep 2017

Kategoria Superiore – Java 1 E diel, më 10 shtator, ora 16:00 Stadiumi “Loni Papuçiu”, Fier Lushnja: Bejte, Magani, Bizhyti, Xhafa, Mone, Branica, Taullau, Gava, Shkulaku, Canka, Sefa. ...

Banos i mungojnë tre, Nicës dy

11:13 am 10 Sep 2017

Lushnja dhe Laçi luajnë sot ndeshjet e para në kampionat, ndërkohë që të dyja ekipet nuk janë të plota, pasi kanë mungesa për shkak ...

Mëkatari Jorgji në aksion, përzgjidhet edhe Alla

10:19 am 10 Sep 2017

Edhe dy ndeshje kanë mbetur për t’u luajtur sot nga java e parë e Kategorisë Superiore, teksa prej orës 16:00 Lushnja pret Vllazni...

Lushnja kryen transferimin e fundit

5:47 pm 08 Sep 2017

Merkato në vendin tonë është e hapur ende dhe skuadrat që kanë lënë vende të lira në listën e tyre po tentojnë të bëjnë edh...