Tag: Luka Modriç

Reali zgjedh pasuesin e Hamesit

4:14 pm 22 Jul 2017

Pas largimit të Hames Rodriguez drejt Bajernit, numri 10 tek Reali i Madridit ngeli bosh dhe nuk dihej se kush do të ishte pasuesi i tij. Si fillim përfliteshin 4 emra, ai i Luka Modriç, Marko Asensio, Isko dhe Dani Sebajos, por qarkullonte edhe emri i Kilian Mbapes nëse madrilenët do ta blinin. Emri i...

Modriç ndjek planin e Ronaldos

11:36 pm 16 Jul 2017

Reali Madridi ka vetëm pesë lojtarë mbi moshën 30 vjeç dhe ata janë Ronaldo (32 vjeç), Ramos (30 vjeç), Navas ( 30 vjeç), Kasija( 30 vjeç) dhe Modriç (31 vjeç).  Në ...

Historia e çuditshme, Modriç në Ligën e Tretë

5:05 pm 04 Jul 2017

Luka Modriç ka një “adash” në Kroaci, i cili dje ka nënshkruar me NK Varteks, skuadër e kategorisë së tretë atje. Ai nuk ka cilës...