Tag: Luftetari

Licencimet, ia del dhe Tirana

3:16 pm 23 May 2017

Kukësi, Skënderbeu dhe Partizani kanë marrë “OK”-in nga UEFA për pjesëmarrjen e tyre në Kupat e Europës, duke i plotësuar të gjithë kërkesat e paraqitura nga institucioni më i lartë i futbollit evropian. Veç tyre, edhe ekipet pretendente për të marrë pjesë në Europë janë licencuar. Konkretisht Luf...

Luftëtari dorëzon provat për Lamçen në Apel

12:16 pm 23 May 2017

Eri Lamçja, sulmuesi anësor i Luftëtarit, u pezullua me gjashtë javë nga Komisioni i Disiplinës para pak ditësh, me arsyeti...

Mungesa pa fund për Luftëtarin

10:16 am 22 May 2017

Luftëtari luan një ndeshje të rëndësishme këtë javë me Kukësin, ndërkohë që trajneri Milinkoviç nuk do e ketë sërish grupin ...

Luftëtari: Skandal! Kemi prova filmike

11:06 pm 19 May 2017

Eri Lamçja u pezullua nga Komisioni i Disiplinës me gjashtë ndeshje për sulm ndaj kundërshtarit, ndërkohë kjo ka reagimin e klubi...

Kukësi ka gati brazilianët, Luftëtari kapitenin

12:25 pm 16 May 2017

Kukësi luan ndeshjen e vitit këtë javë, teksa do të diskutojë titullin kampion me Skënderbeun në stadiumin “Zeqir Ymeri”. Këtë sezon verilind...

Dedikimi i çuditshëm, Ramadani: Goli për Laver Allën

10:25 am 16 May 2017

Behar Ramadani nuk gaboi nga pika e bardhë e 11-metërshit ndaj Teutës, ndërkohë që pas ndeshjes u shfaq i zhgënjyer dhe ia ...

 “Moj raki, moj raki, vallë moj nga ke dalë ti”

2:18 pm 11 May 2017

Luftëtarit i ikën dy pikë shumë të rëndësishme nga duart ndaj Vllaznisë, ndërkohë që pas ndeshjes trajneri Milinkoviç ishte i zhgënjyer ...

Vetëm në Superiore jepen penallti të tilla

10:56 am 11 May 2017

Shpesh ka presion ndaj arbitrave dhe kjo është një strategji e klubeve për t’u kompensuar në ndeshjen pasardhëse dhe bëjnë viktimën d...

Kategoria Superiore, formacionet zyrtare

3:08 pm 10 May 2017

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 33 E mërkurë, më 10 maj, ora 16:00 Kukësi – Flamurtari Kukësi : Koliçi, Hallaçi, Pashaj, Alla, Imami, Dvornekoviç, Musolli, Lena, Kale, Emini, Pej...

“Lëvizje” të shumta te Vllaznia e Luftëtari

10:22 am 10 May 2017

Vllaznia përballet sot me Luftëtarin, një sfidë direkte për vendin e katërt në tabelën e klasifikimit. Në këtë përballje s...

Rikthime të rëndësishme te Luftëtari

2:45 pm 07 May 2017

Luftëtari kishte disa mungesa në Laç, por në sfidën e radhës me Vllazninë, grupi i lojtarëve në dispozicion të trajnerit Milinkoviç...