Tag: Luftetari

“Hyrje – dalje” te Luftëtari

2:39 pm 25 Apr 2017

Fitorja ndaj Korabit ka rikthyer qetësinë te skuadra e Luftëtarit pas atij “tërmeti” që u shkakur nga humbja me Flamurtarin.Tani ekipi gjirokastrit ndodhet në vendin e katërt në renditje dhe do të kërkojë ta ruajë atë edhe në javët në vijim. Për ndeshjen e radhës ndaj Skënderbeut, ku L...

Çmenduria, 20 mijë euro për kokë vlen Europa

8:25 am 24 Apr 2017

Luftëtari u rikthye këtë javë në vendin e katërt, por deri në fund i duhet të luftojë fort për ta ruajtur at...

Milinkoviç: Fitore e lehtë, nuk kam kërkuar largimin

6:21 pm 22 Apr 2017

Mladen Milinkoviç u shfaq tepër i kënaqur pas fitores bindëse ndaj Korabit, por vetë trajneri deklaroi se u mërzit nga rastet...

Luftëtari pa mëshirë, “poker” Korabit për vendin e katërt

5:56 pm 22 Apr 2017

Luftëtari bën detyrën ndaj Korabit dhe merr tre pikë mjaft të rëndësishme për vendin e katërt. Ndeshja e luajtur...

Akuza, ja pse Jorgji ndihmoi Flamurtarin

10:02 am 21 Apr 2017

Luftëtari u mund në shtëpi javën e shkuar nga Flamurtari, humbje që nuk u prit mirë në Gjirokastër, teksa pati akuza të...

Skënderbeu bën të ëndërrojnë Vllazninë dhe Luftëtarin

3:24 pm 20 Apr 2017

Me kualifikimin për në finalen e Kupës së Shqipërisë ka mbajtur gjallë shpresat e Luftëtarit dhe Vllazisë për një vend të kat...

Nora-Mersinit: Batutë e bukur, por…

10:25 am 19 Apr 2017

Shefi i klubit të Luftëtarit, Gentjan Nora, i është përgjigjur ish-kapitenit të gjirokastritëve, që një ditë më parë fajësonte pikërisht stafin d...

Sqarohet gjithçka te Luftëtari, Milinkoviç rikthehet në ekip

6:38 pm 18 Apr 2017

Më në fund qetësohet situata te Luftëtari. Trajneri Mladen Milinkoviç është rikthyer sërish dhe ditën e sotme ka drejtuar seancën stërvito...

Mersini: Baftjar gëzuar dhe faleminderit!

10:21 am 18 Apr 2017

Ergis Mersini u largua në janar nga Luftëtari dhe asokohe nuk foli shumë për arsyet e largimit të tij, por tani që ia arr...

Bregu ka diçka për tifozët

9:24 am 17 Apr 2017

Luftëtari mori humbjen e parë në shtëpi këtë sezon, teksa kjo u bë me përmbysje nga Flamurtari, ndërkohë që pas ndeshje...

Milinkoviç: Nuk gjej arsye për humbjen, nuk di gjë për ofertë nga Partizani

6:29 pm 16 Apr 2017

Pas humbjes ndaj Flamurtarit, për emisionin "Gol pas Goli" Mladen Milinkoviç u shpreh: "Natyrisht që jemi të mërzitur, por edhe për gjithçka ndod...