Tag: Luciano Moxhi

Moxhi për Julianon: E dini, ndodh ajo historia…normale

12:06 pm 15 Feb 2018

"Në Shqipëri ka shumë ndeshje të dyshimta dhe të gjithë luajnë baste". Kështu shprehej Mark Juliano, ish-trajneri i Partizanit. Patrioti i tij, Luçiano Moxhi ka replikuar me patriotin e tij. Në përfundim të sfidës së Kupës me Flamurtarin, këshilltari i presidentit Demi flet dhe për Partizanin. "Kjo ishte ndeshja më e mirë e Partizanit këtë sezon. Kemi ...

Moxhi: I bekuar që njoha Anjelin, çfarë njeriu!

5:43 pm 12 Feb 2018

Në vitin 1994, Luçiano Moxhi kalonte te Juventus në rolin e drejtuesit të përgjithshëm të klubit. Bashkë me administratorin e deleguar Xhiraudo dhe zv.p...

Mbledhje dhe analizë, Moxhi: Katastrofë nëse nuk arrijmë Europën

12:49 pm 06 Feb 2018

Fitorja me Kamzën ka rritur moralin te Partizani. Ekipi e kishte pushim ditën e djeshme, por jo drejtuesit dhe stafi. Moxhi ka kë...

Moxhi bën ligjin te Partizani

9:55 am 10 Jan 2018

Te Partizani është sërish Luçiano Moxhi ai që dirixhon gjithçka, edhe pse shumëkush ka menduar se italiani nuk ka më fuqi në ...

Lajmi nga Italia, “krisje” mes Demit dhe Moxhit?

1:58 pm 06 Dec 2017

“Ku ka zë nuk është pa gjë”, thuhet dhe është kështu, pasi zërat se Luçiano Moxhi do të marrë një klub në Maltë janë ri...

Nga largimi i Moxhit te Daja, shumë fjalë te Partizani

9:02 am 06 Dec 2017

Partizani ka nisur merkaton dhe mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë realisht në janar, pasi vera ishte një mision i dështuar...

Moxhi e Preiti hedhin “grepat” te Tirana, por pse?

10:49 am 02 Dec 2017

Tirana ka disa “xhevahirë” në ekip, ndërkohë që edhe tek moshat ka disa elementë të rinj që në të ardhmen pritet të spikasin dhe t’i garanto...

Bardhi te Shpresat? Moxhi: Gabim që nuk ftohet

10:59 am 21 Nov 2017

Jurgen Bardhi ka dalë prej disa kohësh nga “rrethi” i Shqipërisë U21, teksa nuk ftua nga trajneri Alban Bushi edhe për ndeshjen ...

“Ja pse iku Juliano, ju tregoj situatën me Çanin”

9:52 pm 20 Nov 2017

“Më vjen keq që ndodhi gjithë kjo, pasi të ndërrosh trajner duhet të ndryshosh taktikë. E kam simuluar gjithmonë Starovën, e kam kuptuar që ...

Moxhi: Starova i duhuri, do shesim dhe ndryshojmë Partizanin

9:39 pm 20 Nov 2017

Luçiano Moxhi ka thurur elozhe për Sulejman Starovën dhe i ka bërë një analizë situatës te të kuqtë, duke kërkuar që...

Nga Torasa te gjobat, Moxhi hap “kartat”

9:28 pm 20 Nov 2017

Partizani fitoi së fundmi me Kukësin dhe në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH” është paraqitur drejtori Luçiano Moxhi, i cili ka folur për tema të r...