Tag: Llullaku

Huazohet Azdren Llullaku

6:19 pm 01 Jul 2017

Azdren Llullaku nuk i ka përmbushur pritshmëritë tek Astana, çka ka bërë që të huazohet vetëm pas gjashtë muajsh. Sulmuesi i Kombëtares do t’i bashkohet Tobolit, skuadër tjetër kazakistanase. Gjatë gjashtë muajve të parë ai realizoi vetëm një gol, ndërkohë që nuk ka qenë zgjedhje e parë e stafit ...

Fillon grumbullimi i Kombëtares, ja kuqezinjtë e parë që mbërrijnë

5:00 pm 19 Mar 2017

 Ka nisur ditën e sotme grumbullimi I Kombëtares shqiptare të futbollit në kuadër të ndeshjes me Italinë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit Rusi 2018. Lojtarët e thirrut nga trajneri...

Edhe Llullaku e bën sefte

2:34 pm 17 Mar 2017

Javën e shkuar Sokol Cikalleshi shënoi golin e tij të parë që prej transferimit te Akisari, ndërsa sot e ka pasur radhën...

Llullaku “kazak”, vjen prezantimi

3:17 pm 12 Jan 2017

Vjen edhe prezantimi i Azdren Llullakut si futbollist i FC Astanas. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka disa javë që ka mbyllur gjithçka, por ...

Magjistari Llullaku godet sërish

9:55 pm 30 Oct 2016

Askush si Azdren Llullaku: 14 ndeshje kampionat, 12 gola, sulmuesi më i mirë i kampionatit rumun, por edhe shqiptari më në formë nëpër botë. Natyrish...

Llullaku “mbyt” ish-skuadrën e Vangjelit

7:58 pm 19 Sep 2016

Në moshën 28-vjeçare, Azdren Llullaku duket se ka arritur kulmin e vet në aspektin sportiv, sepse asnjëherë nuk kishte pasur këtë rendiment, ...

Rashica e Llullaku shkëlqejnë sërish

8:16 pm 26 Aug 2016

Milot Rashica nuk ka të ndalur, pasi vazhdon të dhurojë spektakël dhe të ndihmojë Vitesen, me pasimet e tij vendimtare. Edhe sot Rashica...