Tag: Llapi

Befasia e madhe, firmos Mentor Zhdrella

10:53 am 14 Jul 2017

Mentor Zhdrella ndër vite është cilësuar si ndër lojtarët më të mirë në Kosovë, madje edhe si më i miri absolut. Ai tashmë e kanë lënë skuadrën e Feronikelit dhe ka nënshkruar për një tjetër ekip. Sot klubi i Llapit ka zyrtarizuar marrëveshjen me të dhe i ka uruar mirë...

Trepça ’89 merr lajmin e madh

2:56 pm 11 May 2017

Trepça ’89 mund të luajë në turin paraeliminator të Ligës së kampioneve, pasi UEFA e ka licencuar kampionen e Kosovës, ashtu si edhe tre k...

Feronikeli bën detyrën, “paqe” në Gjilan

4:58 pm 15 Apr 2017

Sot u luajtën dy ndeshje të Superligës së Kosovës, të vlefshme për javën e 26-të. Feronikeli ka fituar në transfertë...

Prishtina fiton mes tensionit, triumfon edhe Gjilani

3:09 pm 11 Mar 2017

U luajtën sot ndeshjet e para të javës së 21-të të Vala Superliga e Kosovës, teksa Prishtina fitoi në transfertën me Trepçë...

Turbina e pëson nga Llapi

10:15 am 30 Jan 2017

Turbina zhvilloi dje një miqësore me Llapin, skuadrën shqiptare të Kosovës që garon në Superligë. Pjesa e parë e takimit u mbyll në ...

Llapi i Podujevës largon mbrojtësin maqedonas

6:52 pm 12 Dec 2016

Llapi bën largimin e parë nga skuadra. Është Nikola Gjorgjievski i cili nga dita e sotme nuk do të jetë më pjesë e skuadrës...

Një sulmues kolumbian për Llapin

6:46 pm 24 Nov 2016

Skuadra e Llapit në Kosovë ka filluar qysh tani merkaton e transferimeve. Ekipi nga Podujeva ka transferuar një lojtar kolumbian për t'u forcuar. Bëhe...

Llapi zyrtarizon rikthimin e madh

1:41 pm 04 Nov 2016

Skuadra e Llapit ka rikthyer në skuadrës ish-kapitenin e saj Burim Zhjeqi. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi me anë të faqes zyrtare në “Facebook”, ku lajmërohe...

Prishtina njek “modën” me Llapin

3:03 pm 03 Nov 2016

Prishtina nuk ka mundur dot të shfrytëzojë ndalesën e Trepçës ’89, teksa është ndalur edhe ajo sot në barazim. Bardhekaltrit ishin mysafirë të Llapit, n...

Curri rrëmben kreun, “çmendet” Llapi

2:59 pm 29 Sep 2016

Një gol fantastik i Debatik Currit ka rikthyer në krye të Superligës së Kosovës Prishtinën. Skuadra kryeqytetase vuajti shumë kundër Feri...

Prishtina nuk njeh rivalë, fiton edhe Llapi

3:34 pm 24 Sep 2016

Prishtina mundi sot kampionët e Feronikelit në sfidën e javës, dhe këtë përballje e vendosi goli i shënuar që në minutën e 6-të nga Debatik Curri. Një ndes...