Tag: Liverpool

Përveç Xhanit, Liverpuli mund të humbasë edhe sulmuesin Starrixh

7:45 pm 11 Dec 2017

Liverpuli po shënon gola pafund këtë sezon dhe katër lojtarët e repartit të avancuar po kalojnë një formë fantastike. Kutinjo, Mane, Salah dhe Firminjo po shënojnë javë pas jave dhe janë të padiskutueshëm në formacionin shartues të Jurgen Klopit. Kjo gjë ka bërë që sulmuesi Daniel Starrixh të mendojë realisht largimin nga të kuqt...

Barça është gati të heqë dorë nga 5 lojtarë për Kutinjon

5:55 pm 09 Dec 2017

Filipe Kutinjo vazhdon të mbetet objektivi kryesor i Barcelonës. Braziliani pritet t’iu kushtojë shumë balugranasve, të cilët mund të arketojnë para me shitjen...

Derbi anglez për yllin e Realit të Madridit

10:42 am 05 Dec 2017

Mesfushori 21-vjeçar i Realit të Madridit, Dani Sevajos është ankuar publikisht për mungesën e minutave në kryeqytetin spanjoll. Trajneri Zidan preferon kroatin...

145 milionë €, Kutinjo i Barcelonës!

1:14 pm 01 Dec 2017

Barça është fiksuar dhe kërkon me çdo kusht ta blejë brazilianin e Liverpulit, mesfushorin Filip Kutinjo. Katalanasit e tentuan atë në verë pas shitj...

Siti “keqtrajton” Liverpulin

3:28 pm 09 Sep 2017

Mançester Siti ka shkatërruar Liverpulin sot, pasi e ka mposhtur me rezultatin 5-0. Me këtë fitore skuadra e Guardiolës shkon në ku...

Çmenduria e radhës në Uatford-Liverpul

3:28 pm 12 Aug 2017

Premier Liga ka nisur me magji, teksa diçka e tillë ndodhi edhe në ndeshjen hapëse Lester-Arsenal, ndërkohë që sot ishte radha e për t...

Lajpcigu refuzon 65 milionë euro për Keitan

11:17 pm 13 Jul 2017

Liverpool ka bërë një ofertë prej 65 milionë euro për mesfushorin e RB Leipzig Naby Keita e cila është refuzuar, Siç raportohet për herë të...

100 milionë për Kutinjon?

1:01 pm 03 Jul 2017

PSG dhe presidenti i vet Naser Al-Kelaifi duket se nuk kanë ndërmend të dorëzohen, edhe pas dështimit të këtij viti në Cham...

Qetësohet Liverpuli, Kutinjo kthehet shpejt

11:27 am 02 May 2017

Fitorja e vuajtur kundër Uotfordit të hënën në mbrëmje ka afruar Liverpulin me kualifikimin në Champions League, por në Londër u dëmtu...

Lajmi nga Anglia, katër “big” pas Hysajt

10:40 am 29 Apr 2017

Elseid Hysaj rinovoi në verë me Napolin, ndërkohë që për të interesohen disa ekipe, madje pak kohë më parë u raportua në mediat angl...

Liverpul-Lovren, mbyllet gjithçka

11:57 am 28 Apr 2017

Dejan Lovren ka rinovuar kontratën me Liverpulin dhe gjithçka është zyrtare, ndërkohë që kroati ka folur për sajtin e klubit, duke u s...