Tag: Liria

Flamurtari e Skënderbeu huazojnë në Kosovë

7:56 pm 20 Jan 2018

Huazimet po shihen gjithmonë si një mundësi më shumë për t’u dhënë mundësinë lojtarëve në Superiore për t’u rritur më tej. Në Vlorë përgjithësisht i kanë dërguar te Orikumi, apo në ndonjë klub tjetër të Kategorisë së Parë. Së fundmi është konfirmuar kalimi i sulmuesit nga Mali, Ibrah...

Tentoi Emiljano Çelën, firmos me Domgjonin

2:05 pm 23 Aug 2017

Liria e Prizrenit ka afruar gjatë kësaj vere disa mbrojtës, teksa pjesë e ekipit të drejtuar nga Bledi Shkëmbi ka zyrtarizuar më par...

Tirana barazon ” in extremis”

7:03 pm 12 Aug 2017

Është mbyllur në paqe ndeshja miqësore midis Tiranës dhe Lirisë së Prizrenit. Rezultati i ndeshjes u mbyll në shifrat 3-3. Të parët që kalua...

Largohet nga Liria, akuzon Shkëmbin

7:16 pm 11 Aug 2017

Liria e Prizrenit është treguar mjaft aktive në merkaton verore ku ka afruar disa lojtarë, një pjesë të tyre edhe nga Shqipëria. Por për priz...

Lumë golash në miqësore, s’ka fitues në Kukësi-Liria

8:08 pm 07 Aug 2017

Kukësi dhe Liria u përballën në një ndeshje miqësore në Pezë-Helmës, teksa në fund të 90 minutave gjithçka u mbyll në b...

Kukësi-Liria, pesë gola në pjesën e parë

6:20 pm 07 Aug 2017

Kukësi dhe Liria po luajnë një ndeshje miqësore në Pezë-Helmës, ndërkohë që ka mbaruar pjesa e parë e ndeshjes. Një lojë mj...

Liria zbarkon në Shqipëri

4:49 pm 05 Aug 2017

Pasi i fitoi të gjitha miqësoret që zhvilloi në Ohër, tani Liria e Prizrenit do të provojë edhe disa kundërshtarë të fortë, pas...

Liria mbyll me sukses fazën përgatitore

10:14 pm 29 Jul 2017

Liria e Bledi Shkëmbit vazhdon të mos njohë asnjë kundështar në ndeshjet miqësore, pasi edhe ditën e sotme ka fituar ndaj Tri...

Liria s’i ndahet Shqipërisë, merr edhe portier

4:24 pm 27 Jul 2017

 Ndryshimet që Liria e Prizrenit bëri këtë verë, duke emëruar në krye të skuadrës ish-kapitenin e Skënderbeut, Bledi Shkëmbin, sollën që ed...

Liria e pandalshme, mund edhe Pobedan

8:44 pm 26 Jul 2017

Liria e Bledi Shkëmbit nuk po njeh kundërshtar, pasi mundi Laccin dhe Teteksin, ditën e sotme ka mundur edhe Pobedën e Pr...

Liria e Shkëmbit nuk njeh kundërshtar

9:25 pm 24 Jul 2017

Liria e Bledi Shkëmbit nuk di të ndalet, pasi fitoi me rezultat të pastër ndaj Laçit 3-0, sot ka ardhur edhe fitor...