Tag: Lionel Mesi

“France Football” publikon emrat e 18 lojtarëve më të mirë në botë

6:20 pm 07 Dec 2017

Evenimenti më i famshëm në botë, ai i “Topit të Artë”, po zhvillohet “live” në majën e kullës “Eiffel” në Francë. Momentalisht po publikohen emrat e lojtarëve më të mirë në botë për vitin 2017. Deri më tani janë publikuar vetëm njëmbëdhjetë nga këto lojtarë dhe ka shumë surpriza. Grizman, Dibala apo Toni Kros nuk do ...

7 faktet që ndoshta nuk i dinit për “Topin e Artë”

6:28 pm 05 Dec 2017

"Topi i Artë" është çmimi më prestigjioz që një futbollist mund të marrë. Kristiano Ronaldo pritet që këtë vit të barazojë rekordin e Lionel Mesit, ...

Familja Mesi, sërish probleme

11:38 am 04 Dec 2017

Familja e Lionel Mesit nuk rri dot larg problemeve. Pas akuzave të vetë yllit të Barcelonës për evazion fiskal, kësaj radhe është vë...

Prapaskena e Mesit, Arsenali paralajmëron Barçën

12:53 pm 21 Jun 2017

Lionel Mesi ka kërkuar të largohet nga Barcelonë në verën e vitit 2016 dhe dëshira e tij ishte t’i  bashkëngjitej Mançester ...

E doni Mesin? Mjafton kjo çmenduri!

12:21 pm 08 Jun 2017

Lionel Mesi është drejt zyrtarizimit të marrëveshjes për rinovimin e kontratës me Barcelonën, ndërkohë që së fundmi mediat spanjolle kanë zbulua...

Barcelona mbulon në ar Mesin

6:22 pm 13 Mar 2017

Pas asaj fitore monumentale që Barcelona arriti të marrë ndaj PSG-së me rezultatin 6-1 në “Kamp Nou” për të siguruar kualifikimin, vjen dhe “shpërblimi” p...

Ministri Bushati, fanelën e Mesit

9:50 am 03 Nov 2015

Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, edhe pse pinjoll i bushatlinjve të Shkodrës, nuk ka ndonjë lidhje me sportin, aq më shu...