Tag: Lionel Mesi

Dhuratë paraguajane për Mesin

4:16 pm 11 Jan 2018

Ylli i Barcelonës, Leo Mesi ka marrë një dhuratë të çuditshme dhe tepër të veçantë.       Një artist nga Amerika Latine, Lili Kantero i ka dhuruar argjentinasit një palë atlete. Artisti nga Paraguaji ka dizenjuar një palë atlete të njëjta me ato të Mesit, në të cilat ka vizatuar historinë e jetës së tij. Mesi për të është një idhull dhe Kantero i frymëzuar nga jeta e...

“France Football” publikon emrat e 18 lojtarëve më të mirë në botë

6:20 pm 07 Dec 2017

Evenimenti më i famshëm në botë, ai i “Topit të Artë”, po zhvillohet “live” në majën e kullës “Eiffel” në Francë. Momentalisht po publiko...

7 faktet që ndoshta nuk i dinit për “Topin e Artë”

6:28 pm 05 Dec 2017

"Topi i Artë" është çmimi më prestigjioz që një futbollist mund të marrë. Kristiano Ronaldo pritet që këtë vit të barazojë rekordin e Lionel Mesit, ...

Familja Mesi, sërish probleme

11:38 am 04 Dec 2017

Familja e Lionel Mesit nuk rri dot larg problemeve. Pas akuzave të vetë yllit të Barcelonës për evazion fiskal, kësaj radhe është vë...

Prapaskena e Mesit, Arsenali paralajmëron Barçën

12:53 pm 21 Jun 2017

Lionel Mesi ka kërkuar të largohet nga Barcelonë në verën e vitit 2016 dhe dëshira e tij ishte t’i  bashkëngjitej Mançester ...

E doni Mesin? Mjafton kjo çmenduri!

12:21 pm 08 Jun 2017

Lionel Mesi është drejt zyrtarizimit të marrëveshjes për rinovimin e kontratës me Barcelonën, ndërkohë që së fundmi mediat spanjolle kanë zbulua...

Barcelona mbulon në ar Mesin

6:22 pm 13 Mar 2017

Pas asaj fitore monumentale që Barcelona arriti të marrë ndaj PSG-së me rezultatin 6-1 në “Kamp Nou” për të siguruar kualifikimin, vjen dhe “shpërblimi” p...

Ministri Bushati, fanelën e Mesit

9:50 am 03 Nov 2015

Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, edhe pse pinjoll i bushatlinjve të Shkodrës, nuk ka ndonjë lidhje me sportin, aq më shu...