Tag: Levante

Sadiku sqaron: Jam i dëmtuar

9:51 am 12 Feb 2018

Armando Sadiku nuk gjen rehati. Pas hapësirave jo të shumta te Legia e Varshavës u transferua te Levante, por ende nuk ka debutuar me skuadrën e tij të re. Ndaj Realit mungoi dhe kështu ndodhi edhe në derbin e djeshëm kundër Valencias, me Levanten që u mposht në këtë përbal...

Enis Bardhi mahnit spanjollët

11:18 pm 30 Jul 2017

Levante ka luajtur ditën e sotme miqësoren e radhës ndaj Vilarealit që u mbyll me rezultatin 1-3. Golin e nderit për ekip...

Sevilja pa frena

1:28 pm 31 Jan 2016

Pas një starti me shumë ulje- ngritje, Sevilja ka gjetur formën më të mirë, duke koleksionuar një seri të gjatë rezultatesh pozitive. Skuadra e dr...

Betisi zhyt Levanten

10:07 pm 27 Nov 2015

Vetëm 4 minuta i mjaftuan Betisit për të shënuar një gol që vlejti 3 pikët këtë të premte, në Valencia, kundër Levante...

Vijareali kalon një rival direkt

8:28 pm 31 Oct 2015

Pas 3 ndeshjesh pa fitore, më në fund është ngjallur Vijareali, që ka mposhtur 2-1 Seviljen, një rival direkt për kualifikim në Ligën e Kampione...