Tag: Leon Goretzka

“Shalke mbi të gjithë, zhduku!”

12:49 pm 22 Jan 2018

Për tifozët është gjithmonë e dhimbshme kur një lojtar largohet nga ekipi. Aq më tepër kur transferohet të ekipi i urryer. Edhe pse është e vështirë të refuzohet një klub si Bajerni, tifozët e Shalkes as që duan t'ja dinë. Leon Goretzka është lojtari më i ri i Bajernit, por 22-vjeçar u aktivizua dje në ndeshjen e Shalkes ...

Liverpuli e Arsenali në garë për yllin gjerman, Goretzka

4:05 pm 29 Dec 2017

Mesfushori i kombëtrares gjermane, Leon Goretzka, është lojtari më i kërkuar në këtë merkato. 23-vjeçari po zhvillon një sezon fantastik me fanellën...

Arsenali, shumë pranë transferimit të yllit gjerman

11:50 am 07 Dec 2017

Tekniku i Arsenalit, Arsene Venger, njihet për transferimin e talentëve në "Emirates" dhe kësaj radhe është shumë pranë mesfushorit Leon Goretzka. Gjerma...

Bajerni vijon avazin, arrin akordin me talentin e Shalkes

8:01 pm 07 Jun 2017

Bajerni i Mynihut vijon strategjinë e saj për të mbledhur në ekip të gjithë lojtarët më të mirë të Bundesligës. Sipas të përditshm...