Tag: Leipzig

Liverpuli ofertë të re për Keita, 61 mln paundë

7:40 pm 11 Jan 2018

Pavarësisht se Liverpuli ka arritur marrëveshje paraprake me klubin e Lajpzigut për Keita, Jurgen Klop kërkon ta sjellë mesfushorin në “Anfield” që në janar. Marrëveshja mes klubeve ishte që Keita do të transferohej në Angli në fundin e sezonit, por largimi i Kutinjos drejt Barcelonës ka shtyrë tekniku Klop të kërkojë me ...

Liverpuli gati të paguajë më shumë për Keita

5:53 pm 08 Jan 2018

Liverpuli dhe Lajpzigu kanë arritur marrëveshje paraprake për transferimin e mesfushorit drejt “Anfield Road”. Keita zhvilloi një sezon fantastik vjet në kampionatin gjerman d...

Lajpcigu refuzon 65 milionë euro për Keitan

11:17 pm 13 Jul 2017

Liverpool ka bërë një ofertë prej 65 milionë euro për mesfushorin e RB Leipzig Naby Keita e cila është refuzuar, Siç raportohet për herë të...

Lajpcigu mund të përjashtohet nga Liga e Kampioneve

2:16 pm 22 Feb 2017

Lajm i bujshëm nga mediat në Austri: UEFA ka njoftuar kompaninë e njohur të pjeve energjike Red Bull se në fund të sezonit mund t...

Lajpcigu rimerr kreun, Herta nuk e ndal dot

5:33 pm 17 Dec 2016

Në pritje që të luajë Bajerni i Mynihut, RB Lajpcig është kthyer në majën e Bundesligës. Skuadra debutuese hoqi qafe pa probleme Hertën so...

Humels nuk i druhet Dortmundit, por Lajpcigut

6:40 pm 25 Oct 2016

A ka rival Bajerni në Bundesligë? Vështirë, por nëse duhet gjetur një i tillë  ai mbetet Dottmundi. Gjithsesi, nuk mendon kështu Mats Hume...

Tifozët e Dortmundit bojkotojnë RB Lajpcigun

11:18 am 08 Aug 2016

Në pak vite Lajpcigu është ngjitur nga futbolli amator deri në Bundesligë: gjithçka falë milionave të Red Bullit, që në çdo kategori ka thyer rekor...