Tag: Legia e Varshaves

Legia rikthehet tek fitorja, Sadiku jep asist

10:29 pm 11 Aug 2017

Pas shumë kritikave, Legia e Varshavës është rikthyer tek fitorja pasi ka mundur Piast Glivice me rezultatin 3-1. Legia kishte humbur ndeshjen në Ligën e Kampionëve ndaj Astanas, ndërsa në kampionat kishte grumbulluar 4 pikë në 4 ndeshje. Golat për Legian janë shënuar nga Nagy, Micinski dhe Guilerme ndërsa për Glivicen e ...

Mediat polake kryqëzojnë Sadikun

11:23 pm 06 Aug 2017

Legia e Varshavës po perjeton një moment krize pas eleminimit në turin e tretë të Ligës së Kampionëve dhe pas marrjes se vetëm...

Sadiku: Nuk duhet ta pësonim golin e tretë

6:47 pm 27 Jul 2017

Armando Sadiku e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer eksperiencen e re me Legian e Varshavës. Deri tani ai ka shënuar dy...

Sadiku debuton me gol në Ligën e Kampionëve

5:57 pm 26 Jul 2017

Vendimi i tij për t’u transferuar tek Legia e Varshavës u konsiderua si një lëvizje jo e studiuar mirë. Por Armando...