Tag: Ledian Memushaj

Bari vë në vështirësi Beneventon për Memushajn

1:58 pm 27 Jan 2018

Bari nuk dorëzohet për Memushajn. Ka akord me futbollistin, por akoma jo me Beneventon. Siç citon "La Gazzetta dello Sport", barezët kanë afruar 500 mijë euro për kartonin e vlonjatit. Benevento akoma po mendohet dhe nuk ka kthyer përgjigje. Nga ana tjetër, tekniku Groso kërkon mesfushorin dhe Bari po bën maksimumin për t'i dhuruar loj...

Një tjetër ekip do Memushajn, por fiton Bari

12:51 pm 23 Jan 2018

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi i kalimit të Ledian Memushajt te Bari. Sipas "Gazzetta dello Sport", dy klube kanë kërkuar shërbimet e vlonj...

Humbja e Beneventos, të gjithë sytë te Memushaj

9:33 am 22 Jan 2018

Benevento u mposht në shtëpi nga Bolonja dhe tashmë në klub do mendojnë të ulin shpenzimet. Ledian Memushaj është një nga futbollistët më të pagu...

Memushaj i thotë… “po”

8:44 am 17 Jan 2018

Një lajm i mirë për teknikun Fabio Groso, ai që vendosi: "Memushajn e dua në ekip", por edhe për gjithë Barin. Memushaj është dak...

Bari nuk dorëzohet, për Memushajn vendos…presidenti

11:38 am 15 Jan 2018

Bari nuk dorëzohet. Trajneri Groso e ka bërë të qartë. "Duhen përforcime për tu ngjitur në Serinë A. Një ndër to është dhe Memushaj. Mesfushorin e dua në ekip." Soljano, drejtori sportiv i ...

Një kroat mban “peng” Memushajn

10:52 am 11 Jan 2018

Vazhdon akoma pezull situata e Ledian Memushajt. Bari nuk dorëzohet dhe kërkon shërbimet e tij, ndërsa Benevento nuk ka vendosur akom...

Memushaj, sot dita e së vërtetës

1:35 pm 10 Jan 2018

Ledian Memushaj në udhëkryq. Mes Beneventos dhe Barit, mes Serisë A dhe Serisë B, me Gjimshitin apo me Bashën. Dy klubet do takohen sot, për të vendosur për të ard...

Rriten shpresat e Memushajt për qëndrimin në Serinë A

11:16 am 09 Jan 2018

Paraqitja e mirë dhe sidomos fitorja përballë Sampdorias, kanë rritur entuziazmin te Benevento. Klubi po punon mirë në merkato dhe po përforcohet. Sa i pë...

Memushaj me ekip të ri, ja detajet e marrëveshjes

10:49 am 08 Jan 2018

Merr fund situata e komplikuar e mesfushorit të kombëtares. Vlonjati largohet nga Benevento, për të kaluar te bardhekuqtë e Fabio Grosos. Ledian Memus...

Kremonese parakalon Barin për Memushajn

12:56 pm 07 Jan 2018

Konkurenca për të marrë shërbimet e mesfushorit të "shtrigave", Ledian Memushajn, është e madhe. Sipas "Gazzetta dello Sport", mesfushori vlonjat bën pjesë tek ...

Presidenti i Barit del hapur: Memushaj një lojtar shumë i mirë, që na intereson

2:23 pm 05 Jan 2018

Ledian Memushaj mesfushori i Beneventos me shumë gjasa do ndërrojë ekip. Ata që e preferojnë janë shumë si Frosinone, Specia, Bari por edhe Flamurt...