Tag: Lazio

Fitore e luftuar, Milani mposht Lacion

8:10 pm 28 Jan 2018

Ndeshja më e rëndësishme e javës së 22 në Serie A ishte padiskutim ajo mes Milanit dhe Lacios. Dy ekipe legjendare të kampionatit italian zhvilluan një ndeshje fantastike dhe luftuan deri në fund të takimit. Një ndeshje që pa gola, grintë dhe spektakël në fushën e lojës. Do të ishin pikërisht ve...

Sergej-Milinkoviç: Nuk më intereson Junajtid!

5:06 pm 18 Dec 2017

Mançester Junajtid kërkon prej kohësh shërbimet e yllit të Lacios, Milinkoviç. “Djajtë e kuq” janë të gatshëm të paguajnë më shumë se 100 ...

Mançester Junajtid kërkon yllin e Lacios…

1:46 pm 10 Dec 2017

“Djajtë e kuq” janë gati të shpenzojnë shifra të çmendura për të sjellë në Mançester mesfushorin e Lacios, Sergej Milinkoviç. 22-vjeçari është një nga lojta...

Strakosha: Unë pasardhësi i Bufon? Dua të qëndroj gjatë këtu

12:04 pm 16 Oct 2017

Të presësh një penallti në shtesë dhe t’i japësh ekipit tënd fitoren është një emocion i veçantë. Këtë ndjenjë e përjet...

Juventusi humbet pas një përjetësie në Torino, shqiptarët i “nxijnë” jetën

8:07 pm 14 Oct 2017

E jashtëzakonshme, Etrit Berisha e Thomas Strakosha bëhen “mallkimi” i Juventusit dhe në hapësirën e dy ndeshjeve bëhen idhujt e rinj në ...

Lacio zyrtarizon një tjetër shqiptar

6:46 pm 31 Aug 2017

Lacio ka afruar këtë verë mbrojtësin Serxhio Kalaj që ia mori nga duart skuadrës së Romës, ndërkohë që ditën e djeshme ...

Strakosha zbulon sekretin

12:38 pm 31 Jul 2017

Thomas Strakosha vijon të bëjë mirë edhe në miqësoret e Lacios, duke u lënë për të kuptuar drejtuesve se kanë bërë zgjedh...

Trajneri i portierëve të Lacios: Strakosha një surprizë e këndshme

7:08 pm 23 Jul 2017

Trajneri i portierëve te skuadra e Lacios, Adalberto Grixhioni e ka cilësuar si një surprizë  shpërthimin e portierit të Kombëtares Shqiptar...

Bilja-Milan, ka një sinjal

1:26 pm 08 Jul 2017

Lukas Bilja mund të jetë afrimi i tetë i Milanit, që një ditë më ka zyrtarizuar dhe prezantuar Andrea Kontin. Mesfushori argjentinas nuk ka zhvillu...

Berisha, “çelësi” i merkatos së Lacios

3:14 pm 20 May 2017

Lacio është e interesuar për disa lojtarë të Atalantës, teksa në listën e tyre tashmë është edhe sulmuesi argjentinas, Papu Gomez. Lojtarin në...

Juven e “çmend” serbi, por duhen 50 milionë

12:22 pm 08 May 2017

Sergej Milinkoviç-Saviç, mesfushori serb i Lacios, po bën një sezon shumë të mirë, çka ka bërë që shumë klube të interesohen për të. Ai...