Tag: Lacio

Strakosha: Rinovimi pranë, po përjetoj një ëndërr

5:47 pm 11 May 2017

Thomas Strakosha është duke kaluar padyshim një nga momentet e arta në karrierën e tij të re. Portieri shqiptar është kthyer në numrin një të portës së Lacios, ku aktivizohet titullar prej disa muajsh pas problemeve të Federiko Marketit. Megjithatë, në çdo rast portieri kuqezi i ka bindur të gjithë për aftësitë e tij duke ...

Lacio “tradhton” Strakoshën, akord me Perinin

6:10 pm 24 Apr 2017

Edhe pse Thomas Strakosha po bën një super sezon, sërish drejtuesit e Lacios nuk kanë besim te ai. Shkak për këtë kon...

Empoli befason Milanin në “San Siro”, fitore me goleadë për Lacion

5:01 pm 23 Apr 2017

Janë luajtur ditën e sotme një pjesë e ndeshjeve për javën e 33-të në Serinë A ku ka patur shumë rezultate surprizë d...

Tare, listë me 10 sulmuesit e së ardhmes

3:12 pm 22 Apr 2017

Igli Tare ka hedhur “grepat” për të gjetur një sulmues të fortë për Lacion, teksa lista është e gjatë, teksa “Corriere Dello Sport” ka publi...

E ardhmja e Berishës vendoset në qershor

7:09 pm 18 Apr 2017

Pavarësisht dëshirës së madhe që Atalanta ka për të blerë përfundimisht kartonin e Etrit Berishës, kjo gjë ende nuk është z...

Juventusi “prek” titullin, “ngecin” Roma e Lacio

5:00 pm 15 Apr 2017

Është luajtur një pjesë e ndeshjeve për javën e 32-të në Serinë A, aty ku pa frikë mund të themi se Juventusi ka siguruar...

“Lacio, merre Latifin”

9:21 am 30 Mar 2017

Andrea Agostineli, ish-trajneri i Partizanit dhe Skënderbeut, ka “sponsorizuar” edhe një herë kalimin e Liridon Latifit në Serinë A, konkretisht te Laçio. Tekniku it...

Lacio “injoron” Strakoshën, kërkon një portier titullar

11:21 am 27 Mar 2017

Lacio është vërtet ekipi i çudirave të mëdha, të paktën në merkaton dhe politikat që ndjek për lojtarët. Pasi largoi si të tepërt Etrit Berishën, që është duke zhvilluar një super sezo...

E konfirmon Takaj, Lacio dëshiron Latifin

9:15 am 26 Mar 2017

Pas ndeshjes Itali – Shqipëri, një lajm i bujshëm vjen nga mediat e vendit italian. Skuadra e Lacios ka shfaqur interesim për Lirido...

Strakosha fiton derbin me Ajetin, Lacio e katërta

10:52 pm 13 Mar 2017

Lacio vijon të serinë e rezultateve pozitive në Serinë A. Skuadra ku luan edhe Thomas Strakosha arriti të marrë fitoren e radhës në kampiona...

Tare piketon mesfushorin e Kosovës për Lacion

6:08 pm 07 Mar 2017

Igli Tare ka filluar të piketojë lojtarët që do të transferojë te Lacio në merkaton e verës. Drejtori sportiv i klubit lacial duket se...